Країни Великої двадцятки скоротили торгівлю вперше за 2 роки

29 серпня 2018, 15:11

Обсяг глобальної зовнішньої торгівлі товарами держав G20 з поправкою на сезонні коливання і в доларовому вираженні в другому кварталі 2018 року скоротився вперше за два роки.

Про це йдеться в звіті Організації економічного розвитку та співробітництва (ОЕСР), передає агентство Інтерфакс-Україна.

Так, експорт товарів з країн G20 в квітні-червні знизився на 0,6%, до $3,74 трлн, імпорт - на 0,9%, до $3,79 трлн. У попередні три місяці підвищення першого показника становило 5,3%, другого - 5,8%.

Відео дня

У 28 країнах Європейського союзу експорт знизився на 1,9%, імпорт - на 1,7%.

У Росії експорт підвищився на 1,2%, тоді як імпорт впав на 4,2%.

У США імпорт у другому кварталі не змінився, тоді як експорт підскочив на 4,4%. У Китаї експорт, навпаки, впав на 2,8%, а імпорт підвищився на 0,3%.

Найбільш значні темпи підйому експорту були зафіксовані в Саудівській Аравії (+9,7%), Індії (+5,7%) і Канаді (+4,4%), тоді як аргентинський експорт впав на 19,9%, бразильський - на 9%, а поставки товарів з Великобританії скоротилися в доларовому вираженні на 6,9%.

Імпорт знизився в більшості країн G20, особливо різким було падіння в Туреччині і Бразилії (на 9,4% і 6,5% відповідно). Зростання показника зафіксовано тільки в Індії (+2,9%), Канаді (+1,4%), Мексиці (+1,4%), Японії (+1,2%) і Індонезії (+1,2%).

Багато в чому негативна динаміка у світовій торгівлі пояснюється різким зниженням валют ряду країн по відношенню до долара США в другому кварталі. Головним чином це стосується аргентинського песо (-18%), турецької ліри (-15%) і бразильського реала (-11%).

Частково падіння нацвалюти компенсував підйом цін на нафту.


Створена в 1961 році ОЕСР - одна з провідних економічних організацій світу, яка включає 36 найбільш розвинених держав. На даний час до неї входять Австралія, Австрія, Бельгія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Чехія, Чилі, Швейцарія, Швеція, Естонія, Південна Корея і Японія. Штаб-квартира ОЕСР знаходиться в Парижі.

Показати ще новини
Радіо NV
X