Країни G7 оцінили нову програму співпраці України та МВФ

23 жовтня 2018, 08:29

Посли країн Великої сімки вітають досягнуту між МВФ і українською владою домовленість на рівні фахівців про нову програму в форматі stand-by.

Про це йдеться у заяві послів країн Великої сімки, передає Інтерфакс-Україна.

"Ключовий крок на шляху забезпечення майбутньої економічної стабільності України і продовження економічного зростання", - йдеться в заяві.

Відео дня

Нагадаємо, що МВФ замінив програму допомоги Україні з EFF на stand-by. Програма міжнародної допомоги stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану.

19 жовтня Україна і МВФ досягли робочої домовленості за програмою stand-by на $3,9 млрд.

Зараз Україна співпрацює з МВФ за програма розширеного фінансування (EFF), яка була затверджена в березні 2015 року і закінчується в березні 2019 року. Програмою було передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну в квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Всього за програмою EFF Україна отримала $7,7 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X