Кожен день бардак. Гройсман обурився спротивом приватизації

31 жовтня 2018, 15:25

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман прогнозує спротив намаганням влади провести прозорі аукціони з продажу спецдозволів на користування надрами, а також попереджає про можливий спротив проведенню великої приватизації.

Про це він заявив на засіданні уряду у середу, передає Укрінформ.

"Ми розпочали аукціони на надра. Вже провели перші аукціони. Але я знаю, що як тільки ми підемо далі і швидше, нам будуть заважати, придумувати якісь рішення судів, якісь блокування і так далі", - сказав Гройсман.

Відео дня

За його словами, уряд розпочав процес приватизації, і тут також є певні перепони.

"Малу приватизацію ми запустили через систему ProZorro - тут відкрито і прозоро, все нормально. Але велику приватизацію - ми тільки до чогось підходимо, щоб щось зробити, знову нам створюють якісь штучні обмеження, якісь проблеми і так далі. Бардак, кожен день бардак", - обурився глава Кабміну.

Нагадаємо, що з кінця жовтня набуло чинності рішення Кабміну про реалізацію експериментального проекту з продажу спеціальних дозволів на користування надрами.

Таким чином, Держгеонадра виставлятиме такі дозволи на електронні аукціони в ProZorro.Продажі.


Нагадаємо, що в січні 2018 року Верховна Рада встановила нові правила приватизації державного майна. Залишається тільки мала приватизація і велика з вартістю активів понад 250 млн грн.

Президент України Петро Порошенко 2 березня підписав закон Про приватизацію державного та комунального майна.

У березні ФДМ затвердив список об'єктів малої приватизації, що підлягають продажу в 2018 році. До нього увійшли близько 600 об'єктів.

У травні Гройсман заявив про початок малої приватизації з червня 2018 року.

Крім того, у травні уряд затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, в який входили 26 підприємств.

Додамо, що надходження від приватизації в 2016 році склали 0,19 млрд грн при плані 17,1 млрд грн.

Держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте бюджет отримав лише 3,4 млрд грн. Основну суму в 3,1 млрд грн Фонд отримав за рахунок продажу в серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, яка вже володіє в них контрольним пакетом.

Держбюджет-2018 передбачає надходження від приватизації 21,3 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X