Вже і в ООН говорять. Спочатку викорінення корупції — потім підтримка МВФ і Євросоюзу для України

27 листопада 2020, 15:43

Україна взяла на себе цілий ряд зобов’язань щодо викорінення корупції, і вони мають повинні бути виконані, щоб партнери по розвитку, включно з ЄС і МВФ продовжили підтримувати країну.

Про це заявила постійний представник Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні Дафіна Герчева, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Рішення Конституційного суду (про часткове скасування антикорупційної реформ, — ред.) може негативно вплинути на зусилля України, щоб стати сучасною, демократичною, процвітаючою країною», — сказала вона.

Відео дня

«Україна вже взяла на себе цілий ряд зобов’язань щодо викорінення корупції, і такі зобов’язання мають бути виконані для того, щоб партнери по розвитку, включно з ЄС, МВФ та іншими партнерами, продовжили надавати підтримку, якої потребує країна. Тому тут багато стоїть на кону. Але ми переконані: мудрість і розважливість візьмуть верх, і незабаром з’явиться зважене рішення з цього питання», — пояснила вона.

Герчева пояснила, що ПРООН, як і інші партнери, дуже стурбовані рішенням Конституційного суду.

«Нинішня ситуація навколо цього рішення насправді є дуже складною і має ряд важливих нюансів. З одного боку, незалежний суд і розподіл державної влади свідчить про те, що в Україні розвивається демократія і країна продовжує дотримуватися основоположних і непорушних цінностей. Однак з іншого боку, виникає чимало запитань як щодо підстав та наслідків цього рішення, також і про порядок врегулювання спору для виходу з цього глухого кута», — зазначила представник ПРООН.

За її словами, дві найважливіших і найскладніших реформи в Україні — судова і медична.

«Тут багато чого стоїть на кону, є багато груп з корисливими інтересами. Успішне впровадження цих реформ залежить від багатьох інших факторів. Для того, щоб ці реформи були успішними, потрібна комплексна підтримка і активне залучення зацікавлених сторін і всіх секторів. Це непросто, але над цим все одно потрібно працювати. Уряд повинен виконувати свої зобов’язання перед громадянами України і таки досягати прогресу в цих реформах, хоча це і складний процес», — підкреслила постійний представник ПРООН в Україні.

Як повідомлялося, раніше Герчева заявила, що український бізнес потребує підтримки уряду, а 9 млн українців до кінця року можуть опинитися у складній фінансовій ситуації через коронакризу.

Показати ще новини
Радіо NV
X