Дмитро Сенниченко про політичний запит на приватизацію, священних корів на держпідприємствах та м’ясорубку в Фонді держмайна

22 червня 2020, 07:50
НВ Преміум
Автор: Артем Ільїн

Голова Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко розповів НВ про взаємодію з президентом Зеленським, перспективи приватизації, очищення держпідприємств від корупції і конфлікти з олігархами.

В кінці травня на початку червня 2020 року Фонд державного майна України (ФДМ) змінив менеджмент двох підприємств титанової галузі, в яких є частка держави. Новим директором Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК), яка займається видобутком і збагаченням титанової сировини, став британець Пітер Девіс. А Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК, 51% у держави, 49% у структур Дмитра Фірташа) — Сергій Лубенніков. НВ Бізнес вирішив більш детально дізнатися погляд ФДМ на перспективи роботи держави в титановій галузі України. Однак під час інтерв'ю з головою Фонду Дмитром Сенниченком довелося розширити спектр тем, на які ми спілкувалися.

Відео дня

Сенниченко очолив Фонд державного майна України 19 вересня 2019 року. А вже в січні цього року прославився відмовою від хабара в $5 млн за зміну директора одного з найбільших держпідприємств України.

Він відразу ж оголосив курс на позбавлення держави від усього непрофільного майна. У тому числі йшлося про активізацію, так званої, великої приватизації. Це продаж великих держпідприємств, таких як Одеський припортовий завод (ОПЗ), Центренерго, Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК), Електроважмаш, кілька обленерго тощо.

Дмитро Сенниченко каже, що у Фонді вже з’явилися конкретні результати, які можна виміряти. Це інструменти приватизації: прозорий онлайн вебсайт, віртуальна кімната даних, перелік всіх об'єктів приватизації, який доступний і відкритий усім. Також проводяться аудити, інвентаризації, проходять аукціони на електронних майданчиках, в яких зростає кількість учасників, а конкуренція призводить до зростання ціни. ФДМ за перші 5 місяців 2020 року вже перевиконав річний план з приватизації і просить збільшити його в п’ять разів.

Незважаючи на явні позитивні зрушення в малій приватизації, по великих підприємствах все ще зберігається невизначеність. Додатковим фактором, який її ускладнює карантин через коронавирус, а також конфлікти з олігархами, які довгі роки «сиділи на фінансових потоках» держпідприємств.

Тож НВ Бізнес поговорив з Дмитром Сенниченком не лише про перспективи титанової промисловості, але і скандальні зміни менеджменту, взаємовідносини з топ-чиновниками України і про те, коли чекати перших результатів великої приватизації.

Чому майже одночасно ви змінили керівників двох підприємств титанової промисловості: ОГХК і ЗТМК?

Я відповім на всі питання, але спочатку хочу задати загальні рамки, щоб ми від них рухалися до конкретики. Я маю досвід роботи і в інвестиційному бізнесі, і в державних організаціях. Всі проекти, за які я брався в житті, мають результат.

Коли мене рекомендували президенту (Володимиру Зеленському — НВ Бізнес), я вирішив синхронізувати: чи однаково ми розуміємо завдання, політику (policy-стратегії). Я тоді зустрівся і з президентом, і з главою Офісу [президента], і з прем'єр-міністром, з міністром економіки, з фракцією більшості… Я чітко розумів, що Фонд держмайна в нинішньому його статусі і в тій ієрархії влади, в яку він вбудований як орган центральної влади зі спеціальним статусом, не здатний реалізувати політичну волю, якщо вона є. Тому ми домовлялися про кроссфункціональну взаємодію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X