Пандемія коронавірусу може обійтися світовій економіці в $35 трлн до 2025 року — експерт

7 вересня 2020, 16:49

Відновлення світової економіки після кризи, викликаної коронавірусом, почало сповільнюватися. Поки немає визначеності щодо того, якою буде ситуація до кінця року, пише Bloomberg.

Агентство відзначає, що зима може викликати нову хвилю вірусу. При цьому вакцини поки немає. Державна підтримка для звільнених працівників і кредитні послаблення закінчуються. Крім того, напруга в стосунках між США і Китаєм може посилитися напередодні президентських виборів в США, які пройдуть в листопаді.

Відео дня

Йоахім Фелс з Pacific Investment Management Co сказав в коментарі Bloomberg, що пік відновлення пройдено. «З цього моменту імпульс трохи згасне», - додав він.

На думку головного економіста Bloomberg Economics Тома Орліка, швидке відновлення, яке спостерігалося в другому кварталі, сповільнилося в третьому.

«Щоб повернутися до нормального стану, який був до появи вірусу, необхідна вакцина», - підкреслив він.

За словами Уорвіка МакКіббіна з інституту Брукінгса та Австралійського національного університету, навіть коли вакцина буде створена, буде потрібен час, щоб зробити її доступною в усьому світі в необхідній кількості. Він прогнозує, що до 2025 року пандемія коронавірусу може обійтися світовій економіці приблизно в 35 трильйонів доларів.

«Потрібно вакцинувати досить велику кількість населення, перш ніж економічні втрати почнуть знижуватися», - сказав МакКіббін.

Як повідомлялося, за прогнозом МВФ, в 2020 році світовий ВВП скоротиться на 4,9%. У 2021 році прогнозується зростання на 5,4%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X