Коронавірус машин. Чому промислове виробництво в Україні все падає і падає

24 березня 2020, 20:55
НВ Преміум

Промислове виробництво в країні вже кілька місяців поспіль падає. І одужання йому не загрожує, — пише журнал НВ.

В осени минулого року відразу два вітчизняних промислових гіганти — Дніпровський меткомбінат (ДМК) з Кам’янського і Дніпровський металургійний завод (ДМЗ) з Дніпра — зупинили свою роботу. Перше підприємство вирішило не виводити з ремонту дві з трьох доменних печей, конвертерний цех і одну машину безперервного лиття заготовок. А друге зупинило основні потужності і для ремонту, і через негативну кон’юнктуру на ринку.

Відео дня

В результаті ДМК за підсумками 2019-го випустив на 15% менше товарної продукції, а ДМЗ скоротив на 44,5% виробництво прокату і сталі.

У загальному обсязі метвиробництва країни у цих заводів помітна частка — 15%. Але постраждали не тільки вони: за даними Держстату, вся вітчизняна промисловість, в якій зайнято понад 2 млн осіб, ледь почавши приростати з весни 2019-го, вже в кінці літа зазбоїла, а восени покотилася вниз. І якщо в жовтні минулого року виробництво скоротилося на 2,9% (у порівнянні з жовтнем 2018-го), то в листопаді — на 5,9%, а до кінця року — вже на 6,7%. І новий рік не приніс полегшення: січневий показник — мінус 5,1%.

«Це називається катастрофа», — упевнений Сергій Тарута, народний депутат від партії Батьківщина Юлії Тимошенко. Колишній співвласник корпорації Індустріальний союз Донбасу (ІСД) вважає, що уряд країни повинен був, як мінімум, підтримати рідну промисловість держзамовленням, яке в Україні щорічно досягає 760 млрд грн. А також встановити перепони для поставок імпортної промислової продукції.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X