Контролюючі органи зобов'язали підготувати систему оцінки ризиків для бізнесу

19 грудня 2017, 08:54
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив керівникам усіх контролюючих органів створити до 1 квітня ризик-орієнтовану систему перевірок

Про це повідомляє прес-служба уряду.

"Ми даємо три місяці, аби ви (контролюючі органи) створили систему ризиків та чек-лісти для перевірки. Будь ласка, до 1 квітня в кожному контролюючому органі має бути система ризиків і чек-лісти, які будемо моніторити, - сказав Володимир Гройсман. – Наявність системи ризиків та чек-лістів означатиме, що ви готові змінювати систему і раз і назавжди поставити крапку негативним явищам. Якщо ні – заява на стіл, і займайтесь чимось іншим", - сказав Гройсман.

Відео дня

Як зазначив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, пропонована МЕРТ нова система оцінки ризиків дозволяє, зокрема, автоматично формувати для перевіряльника предмет перевірки.

"Для кожного виду бізнесу має бути сформований індивідуальний список вимог... Він має бути вичерпним", - сказав він.

М.Нефьодов наголосив, що МЕРТ вже запустило пілотну базу даних, де збирається інформація про всі перевірки. За його словами, впровадження чек-листів перевірок дозволить державі контролювати не стільки виконання норм законодавства, скільки контролювати можливі ризики.

Голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна зазначила, що з 2018 року, згідно з пропонованими урядом змін, має запрацювати система інформування про результати перевірок.

"Щоб можна було застосовувати різні санкції в одній і тій самій ситуації", - пояснила Ляпіна.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X