Конституційний суд визнав неконституційним введення податку на пенсії

28 лютого 2018, 12:56

Конституційний Суд визнав неконституційним рішення Верховної Ради про введення оподаткування пенсій.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби КСУ з посиланням на рішення від 27 лютого.

"Конституційний Суд України вирішив визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення абзацу першого підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України", - йдеться в рішенні.

Відео дня

Згідно з цим положенням, з 1 липня 2014 року вводилося оподаткування пенсій, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць, у частині такого перевищення), а також пенсій з іноземних джерел.

"Запровадження її оподаткування, починаючи з певного її розміру, на думку Конституційного Суду України, порушує справедливий підхід до встановлення пенсії, оскільки призводить до зменшення її фактичного розміру, який встановлюється з урахуванням співвідношення між тривалістю страхового стажу та розміром заробітної плати (доходу) застрахованої особи", - йдеться в рішенні суду.

Конституційний Суд України також констатував, що після запровадження у законодавстві України з 1 липня 2014 року оподаткування пенсій упродовж двох років Верховна Рада України тричі вносила зміни. Проте це "не вплинуло на суть оспорюваних положень".

Показати ще новини
Радіо NV
X