Конкурс на посаду глави Електроважмашу виграв громадянин Франції та Мексики

12 квітня 2016, 16:59
Комітет з призначень керівників при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) запропонував уряду призначити головою ПАТ Електроважмаш (Харків) громадянина Франції та Мексики Жана Андре Барбоза (Jean-André Barbosa)

За словами міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса, відповідне рішення було ухвалене членами Комітету на засіданні, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Абромавичус зазначив, що Барбозі 42 роки і він має понад 17 років роботи на керівних позиціях, у тому числі в країнах Східної Європи та СНД

"Здебільшого він відзначився, керуючи декількома заводами французької компанії Saint-Gobain - це одна з найбільших скляних компаній в світі, керував трьома великими заводами, це майже 2 тис. співробітників. Він патріот України, живе у Польщі, одружений на українці. Освіту отримав у Франції", - додав глава МЕРТ.

Агентство зазначає, що згідно з інформацією з відкритих джерел, Барбоза на даний час є віце-президентом і директором компанії Areva в Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині, Болгарії і Румунії. З квітня 2008 року по вересень 2010 року він обіймав посаду директора Сен-Гобен будівельна продукція Україна.

Відзначається, що Абромавичус ще з літа 2015 року намагається змінити керівників декількох держпідприємств, звинувачуючи їх у неефективній роботі і порушеннях. Конкурс на заміщення посад керівника чотирьох держкомпаній, у тому числі Електроважмашу, відомство оголосило 22 лютого.

ДП Завод Електроважмаш є стратегічним і входить в сотню найбільших держпідприємств України. Підприємство виробляє транспортне обладнання для шахт і залізниць, а також турбо - і гідрогенератори і електрообладнання постійного струму. Це устаткування використовують у більш ніж 40 країнах світу - продукція поставляється на ринки Європи, Азії, а також в країни Латинської Америки і Близького Сходу.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що конкурси на призначення керівників шести державних підприємств можуть бути зірвані. За словами Авакова, йдеться і про Укрзалізницю, і про Електроважмаш.

Показати ще новини
Радіо НВ
X