Конфлікт України та Угорщини через контракт з Газпромом: Кулеба закликав Будапешт не «розкручувати» емоції

28 вересня 2021, 17:36

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Угорщину шукати вихід з кризи у відносинах між двома країнами, що виникла через підписання Будапештом угоди з Газпромом про транзит газу в обхід України, а не «розкручувати» емоції.

Про це він сказав журналістам у Києві у вівторок, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Я закликаю угорських партнерів зараз не "розкручувати" емоції, вони дуже часто говорять різні речі про Україну, які нам не подобаються, але ми не реагуємо на них емоційно. Треба діяти прагматично, шукати вихід з цієї кризи, який буде відповідати інтересам і України, і Угорщини, бо це також відповідає інтересам Європи", - заявив міністр.

Відео дня

Він додав, що Росія зажадала виключити Україну зі схеми транзиту, і Угорщина цю вимогу прийняла.

"Я проти того, щоб в цій ситуації ми керувалися емоціями. Ми або наші угорські партнери. Ми ж не заперечуємо права Угорщини укладати угоду з Газпромом. Але ми чітко бачимо, що Угорщина могла б укласти не менш економічно вигідний контракт, який би включав транзит через Україну. Ми розуміємо, що питання виключення України зі схеми транзиту було вимогою РФ, Угорщина цю вимогу прийняла, це не відповідає нашим інтересам, ми свої інтереси захищаємо. Ось і вся історія", - пояснили глава МЗС України.

Нагадаємо, що 27 вересня уряд Угорщини і Газпром підписали довгостроковий контракт про постачання російського газу до кінця 2036 року (на 15 років з можливістю зміни умов через 10 років). Згідно з контрактом, Газпром буде постачати в Угорщину 4,5 млрд кубометрів газу в рік: 3,5 млрд куб. м через Сербію (по газопроводу Турецький потік) і 1 млрд куб. м - через Австрію.

Незадовго до церемонії підписання документа в Міністерстві закордонних справ України заявили, що здивовані і розчаровані рішенням Угорщини підписати контракт з Газпромом про постачання газу в обхід України.

«Вважаємо це виключно політичним, економічно необґрунтованим рішенням, прийнятим на догоду Кремлю і на шкоду національним інтересам України і українсько-угорським відносинам», - йдеться в заяві.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у відповідь звинуватив Україну у втручанні у внутрішні справи країни.

Сьогодні він заявив, що МЗС Угорщини викликає посла України та назвав позицію Києва щодо газового питання недружньою. Речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що Київ аналогічно запрошує посла Угорщини, «щоб донести принципову позицію» з питання транспортування газу в обхід України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X