Конфлікт між Газпромом і Нафтогазом невигідний для Росії – заммінстра МЗС

28 березня 2018, 19:11

Заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що Росія зараз знаходиться у дуже складному становищі через  конфлікт між російським Газпромом і українським Нафтогазом.

Про це вона розповіла в ефірі Радіо НВ.

"Газпром свідомий у безрезультатності своїх дій, оскільки розгляд справи трибуналом буде тривати довше ніж контракт,  який діє до 2019 року. Але зважаючи на політичний тиск, який вони відчувають. І зважаючи на те, що  Росія завжди використовувала газ як політичний тиск, то зрозуміло, що вони зараз у дуже складному становищі", - зазначила Зеркаль.

Відео дня

Крім того, вона добавила, з одного боку Росії треба засвідчувати перед европейцями, що вони є відповідальним партнером, який розуміє, що таке верховенство права. А з  іншого боку їй треба "дотримуватися лінії партії і влади".

Також вона зазначила, що в обох контрактах і на постачання і на транзит передбачена процедура проведення консультацій без яких  Росія також не може обійтися.

"В одному випадку 45 днів, а у іншому – 30. І без цього Газпром не може звернутися до трибуналу. Тобто це передумова для будь-яких подальших  дій" .

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніямипочалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Вже 2 березня Газпром почав розірвання контрактів з Нафтогазом на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Показати ще новини
Радіо NV
X