Компанії з США чекають на ажіотажний попит на нерухомість в Україні

17 червня 2016, 15:15
Українська консалтингова компанія Urban Experts стала партнером одного з п'яти найбільших консалтерів світу - компанії NAI Global

Нерухомість - один з тих секторів, який швидше за інших реагує на зміни в економіці. Уповільнення темпів інфляції і перші ознаки зростання ВВП в Україні стали сигналом для інвесторів. Міжнародні компанії зацікавлені у дешевих активах і зростаючих перспективи країни.

Відео дня

Деякі навіть готові зробити рішучий крок. Так лідер світового ринку комерційної нерухомості американська компанія NAI Global виходить на український ринок. Заснована в 1978 році NAI Global на сьогоднішній день керує 400 офісами в 55 країнах світу. Під її управлінням перебуває понад 38 млн кв. м, а її річний оборот становить $45 млрд.

Для українських девелоперів прихід в країну світового консалтера дає можливість прямого співробітництва з інвесторами із США і партнерськими компаніями мережі NAI. Про перспективи для ринку комерційної нерухомості в найближчому майбутньому НВ Бізнес розповів Віталій Бойко - український партнер NAI Global, директор консалтингової компанії Urban Experts (створював київськими ТРЦ New Way і Respublika, а також буде керувати центрами Ocean і Lavina).

- Що таке NAI Global і навіщо Вашої компанії стає її партнером?

- NAI Global – це один з п'яти найбільших брокерів і консультантів у світі. За кількістю угод це близько $6 млрд, які пройшли за участю представників компанії в сегменті комерційної нерухомості в минулому році. Крім того, NAI Global є дочірньою структурою від компанії СIII. Це один з найбільших гравців на американському ринку інвестицій в нерухомість. Тобто у них у веденні знаходиться понад $150 млрд.

Це найвищий рівень світових інвесторів у комерційну нерухомість, до яких українські девелопери отримають прямий доступ. Urban Experts фактично стає підрозділом, який представляє інтереси компанії тут, в Україні. Вони вибирають собі партнера, який повинен реалізовувати спільні цілі, в тому числі і цілі цієї компанії.

- Навіщо вам це?

- Найголовніша перевага взаємопов'язане з найбільшою проблемою. На сьогодні головна перешкода для розвитку українського ринку комерційної нерухомості – брак інвестицій. Ми – інвестиційно неприваблива країна. Нас не шукають, за нами не ганяються, тому увагу інвесторів до себе залучати змушені самі. Привертати увагу топових гравців інвестиційного ринку сидячи в Україні не так вже й легко, тому що світові інвестори найвищого ешелону дуже ретельно ставляться до вибору напрямки інвестицій, природно, найчастіше це рішення вони приймають не самостійно, а через едвайзерів. Як раз NАI Global вбиває двох зайців. З одного боку, вони є настільки авторитетними, що до їх думки прислухаються едвайзери, з іншого боку, вони дають можливість розмістити інформацію про те, у що ми шукаємо інвестиції тут, в Україні на кожному з ринків.

Тому що у компанії є присутність в 55 країнах. Тобто всі країни з великими ринками нерухомості і з великими інвестиційними можливостями, вони всі у це число входять. Тому це наша можливість домагатися уваги інвесторів не від імені українського бренду, а від імені одного з найбільш авторитетної міжнародної компанії причому з прямим виходом на інвесторів – на майданчиках Нью-Йорка, в Лондоні, в Мюнхені, так би мовити, на їх полі.

Рівень девелоперів і рівень проектів, рівень витрат вже знаходиться на світовому рівні, а от не у всіх видах нерухомості у нас сьогодні можна отримати достатню прибутковість в Україні, тому що часто просто ніде взяти інвестиції. Через NАI Global ми це будемо робити (шукати інвестиції – НВ) в рази ефективніше та залучати їх в Україну, але в тому числі і будемо давати можливість експортувати послуги з девелопменту.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

- Як відомо ринок комерційної нерухомості в Україні знаходиться на дні. Навіщо цей ринок NАI Global?

- Україна якийсь період часу була досить цікавим напрямком для девелопменту. Тобто в 2007-2008 роках Україна була популярна серед великої кількості іноземних інвесторів і девелоперів. Але часті кризові явища на ринку постійно знижували цей інтерес порівняно з можливостями інших країн. Але сьогодні Україна рухається в бік вже цивілізованого ринку. І у нас відбуваються поліпшення, американські інвестори і міжнародні компанії, які обслуговують інвесторів зі всього світу, вони хочуть встигнути підготуватися до того цілком можливого ажіотажного попиту, який розпочнеться на Україну в недалекому майбутньому.

Тому що сьогодні Україна – це найдешевша столиця Європи з вартості земельних ділянок. Колись у нас була одна з найдорожчих офісних нерухомості за ціною оренди, сьогодні у нас найдешевша ціна оренди. Коли бізнес України коштував майже стільки ж, скільки бізнес в Румунії, сьогодні він коштує в два рази дешевше, ніж бізнес в Румунії. Один і той же бізнес, торговий центр з такими ж орендарями, з такими ж орендними ставками в Румунії може бути продано за ціну в два рази більшу, ніж в Україні, це тільки завдяки становому ризику. У нас найдешевше житло в Європі. Тобто практично за всіма показниками у нас найбільша частка вільних приміщень в офісній нерухомості. У нас, незважаючи на всі кризи і складності, немає вільних приміщень в торгових центрах. Тому всі показники, які існують на ринку говорять про те, що Україна сьогодні має найдешевші активи і зростаючі перспективи. Тому цей інтерес західних інвесторів обґрунтований.

Україна показала, що, незважаючи на всі можливі проблеми, які можуть обрушитися на країну, економіка не тільки не загинула, вона стабілізувалася і почала повільне зростання. Тому ми готуємо якісний продукт, який можна запропонувати не тільки американським інвесторам, а інвесторам з усього світу. Можна запропонувати як девелоперський проект, який потрібно реалізовувати, або як готовий бізнес, який вже реалізований. На готовий бізнес в Україні попит теж існує і дуже сильно зростає, тому що багато інвестори хочуть скористатися можливістю купити дешевше те, що автоматично без докладання якихось зусиль завтра буде коштувати дорожче. Україна якраз така територія.

Показати ще новини
Радіо NV
X