Компанія Коломойського вимагає обмежити імпорт нафтопродуктів з Росії

13 листопада 2018, 19:35

Компанія Укртатнафта (Кременчуцький нафтопереробний завод) звернулася до Кабінету міністрів і до Ради національної безпеки і оборони (РНБО) з вимогою обмежити імпорт нафтопродуктів з Росії, збільшити імпорт з інших країн, а також наростити власне виробництво.

Про це йдеться в прес-релізі компанії.

Укртатнафта відзначає загрозу дестабілізації паливного ринку через велику частку імпортних нафтопродуктів російського походження.

Відео дня

"Росія опосередковано, через поставки з Білорусі, контролює до 80% українського ринку дизпалива, до 75% ринку зрідженого газу і до 50% - бензину. Можливе припинення поставок загрожує колапсом не тільки на паливному ринку, а й українській економіці і національній безпеці", - йдеться в повідомленні.

Раніше рік тому Укрнафта вже зверталася з подібною вимогою обмежити імпорт нафтопродуктів. Однак уряд не знайшов підстав для таких дій.


Укртатнафта управляє Кременчуцьким НПЗ проектною потужністю 18,6 млн тонн. У жовтні 2007 року оперативний контроль над Укртатнафтою встановила група Приват Ігоря Коломойського.

У 2017 році компанія збільшила чистий збиток в 12,6 рази, до 2,4 млрд грн. Виробництво дизельного палива на Кременчуцькому НПЗ збільшилося на 39,7% до 577,7 тис. тонн, виробництво бензинів скоротилося на 1% до 567,3 тис. тонн. Виробництво мазуту склало 338,99 тис. тонн, що на 22,8% більше, ніж в 2016 році, реактивного палива - 182,7 тис. тонн, або на 12% більше.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X