Компанія Ахметова готує 4G-частоти до тендеру

16 листопада 2016, 09:09
Компанія ММДС Україна Ріната Ахметова готова здати частину цінних радіочастот під 4G державі

Як пише ЛігаБізнесІнформ, директор з розвитку телеком-напрямку СКМ Олександр Баринов підтвердив інформацію.

"ММДС віддає частину частот державі, а натомість отримує компенсацію з боку учасників тендеру (4G)", - уточнив він.

Відео дня

За словами глави НКРЗІ Олександра Животовского, розглядалися різні варіанти перерозподілу радіочастотного спектру.

"Але найперспективніший, на наш погляд, вже перевірений при впровадженні 3G", - підкреслює Животовський.

У 2015 році мобільні оператори заплатили державі за три 3G-ліцензії в цілому 8,7 млрд грн. Крім цього, вони уклали договір з військовими по конверсії: переможці 3G-тендера взяли на себе зобов'язання заплатити Міноборони близько 2,5 млрд грн за переклад їх засобів зв'язку в альтернативні діапазони.

Компанія Ахметова володіє ліцензією на частоти в діапазоні 2,5-2,7 ГГц (до 200 МГц в залежності від регіону). НКРЗІ в травні анулювала компанії частину її ліцензій на частоти, проте суд визнав це рішення неправомірним

Як йдеться в матеріалі, Кабмін збирається використовувати "план Б": підняти в наступному році вартість використання частот для Ахметова до 1,6 млрд грн (замість нинішніх 2,3 млн грн). Проте для цього ВР повинна проголосувати ці зміни.

НКРЗІ зобов'язана підготувати 4G-тендер до кінця наступного року. Але вільних частотних діапазонів в розпорядженні комісії поки немає.

Скористатися цією схемою може не тільки компанія Ахметова.Надлишок спектра є в Київстару в діапазоні 1800 МГц.

У цих частотах зараз працює GSM-зв'язок. Київстар контролює понад 50% ефіру в GSM-1800. Але, як раніше говорив президент компанії Петро Чернишов, розлучитися з частиною спектра оператор готовий тільки на умовах компенсації.

Теоретично "Київстар" може здати державі в цілому 35 МГц. Тому можна знову-таки припустити, що за схемою, запропонованою НКРЗІ, компанія отримає за свій ефір трохи менше мільярда гривень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X