Комерційний банк довів незаконність висновків перевірки НБУ

2 березня 2016, 15:47
РВС Банк, власником якого є Українська бізнес група (UBG), довів в суді незаконність висновків інспекційної перевірки НБУ про його діяльність

Відповідне рішення 24 лютого ухвалив Київський апеляційний адміністративний суд, пише FinClub.

У минулому році Українська бізнес група купила у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб перехідний РВС Банк, створений на базі неплатоспроможного Омега Банку Миколи Лагуна.

Відео дня

У вересні НБУ провів в ньому інспекційну перевірку, в результаті якої виявилося, що банк не привів свою діяльність у відповідність до вимог регулятора щодо нормативів капіталу.

В результаті цього, ФГВФО повинен був запропонувати Нацбанку ліквідувати РВС Банк. Однак компанія UBG подала до суду і домоглася рішення про заборону ліквідації банку.

Окружний адміністративний суд Києва 11 грудня 2015 року визнав протиправними дії НБУ під час здійснення перевірки перехідного РВС Банку, які виявилися під час складання та направлення за її підсумками звіту про результати перевірки банку.

Визнаний протиправним і скасований звіт про результати перевірки РВС Банк, оформлений і спрямований листом НБУ від 18 вересня 2015 року № 21-00006/67106/БТ.

Нацбанк не погодився з таким рішенням і подав апеляцію. Він вказав, що банк не дотримується значення нормативу мінімального розміру регулятивного капіталу через необхідність формування резервів за активними операціями. Також існують сумніви в наявності і стані заставного майна.

Показати ще новини
Радіо NV
X