Комерційний банк довів незаконність висновків перевірки НБУ

2 березня 2016, 15:47
273
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Результати перевірки НБУ в одному із банків визнали незаконним

РВС Банк, власником якого є Українська бізнес група (UBG), довів в суді незаконність висновків інспекційної перевірки НБУ про його діяльність

Відповідне рішення 24 лютого ухвалив Київський апеляційний адміністративний суд, пише FinClub.

У минулому році Українська бізнес група купила у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб перехідний РВС Банк, створений на базі неплатоспроможного Омега Банку Миколи Лагуна.

У вересні НБУ провів в ньому інспекційну перевірку, в результаті якої виявилося, що банк не привів свою діяльність у відповідність до вимог регулятора щодо нормативів капіталу.

В результаті цього, ФГВФО повинен був запропонувати Нацбанку ліквідувати РВС Банк. Однак компанія UBG подала до суду і домоглася рішення про заборону ліквідації банку.

Окружний адміністративний суд Києва 11 грудня 2015 року визнав протиправними дії НБУ під час здійснення перевірки перехідного РВС Банку, які виявилися під час складання та направлення за її підсумками звіту про результати перевірки банку.

Визнаний протиправним і скасований звіт про результати перевірки РВС Банк, оформлений і спрямований листом НБУ від 18 вересня 2015 року № 21-00006/67106/БТ.

Нацбанк не погодився з таким рішенням і подав апеляцію. Він вказав, що банк не дотримується значення нормативу мінімального розміру регулятивного капіталу через необхідність формування резервів за активними операціями. Також існують сумніви в наявності і стані заставного майна.

Головне

Події

Вчора, 12:10

article_img
Снігопади в Україні: обмеження ввели на дорогах в чотирьох областях
Геополітика

Вчора, 22:29

article_img
Мадуро розриває дипломатичні відносини з США
Компанії/Ринки

Вчора, 18:32

article_img
Мінекономіки пропонує Порошенку ветувати закон про продовження мораторію на продаж землі