Призначення Буславець головою Міненерго дає Зеленському вплив Ахметова проти Коломойського — ЗМІ
Крісло міністра енергетики стало ще однією розмінною монетою у війні за ПриватБанк, пише Економічна правда.
Видання зазначає, що представники групи Приват лобіювали призначення в.о. міністра енергетики нардепа Олега Семінського. За словами співрозмовників ЕП в парламенті, головним лобістом його призначення на цю посаду був нардеп від Слуги народу, голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, якого ЗМІ неодноразово пов’язували з табором Ігоря Коломойського, хоча прямих доказів не приводили.
«Що погано Ахметову — автоматично добре Коломойському», — сказало джерело Економічної правди в Слузі народу.
Відзначається, що на Банковій вирішили використовувати це протистояння для розв’язання проблеми з так званим «антиколомойським» законом, який заблокували депутати Коломойського.
У статті йдеться про те, що Зеленський не йде на відкриту війну з олігархом, але почав вибудовувати свою систему стримувань і противаг, а посада міністра енергетики стала частиною цієї стратегії. За даними джерел ЕП, саме тому в Офісі президента виникла ідея призначити головою цього відомства незручну для Коломойського кандидатуру. В рамках цієї стратегії і виникла ставка на колишню рядову співробітницю Міненерго Ольгу Буславець.
ЕП пише, що в команді Коломойського Буславець вважають креатурою групи ДТЕК олігарха Ріната Ахметова, але співрозмовники видання в Кабміні стверджують, що прямих паралелей між Буславець і Ахметовим не існує.
«Буславец — не пряма креатура ДТЕК. Вона влаштовує ДТЕК вже тим, що як мінімум не налаштована працювати проти ДТЕК, а з Приватом у неї налагодженого контакту немає», — сказало джерело Економічної правди.
За його словами, кандидатуру Буславець Володимиру Зеленському запропонувала команда Максима Єфімова та Едуарда Бондаренка — співвласників Донбасенерго. Голова держави погодився з двох причин. По-перше, вона має базові поняття роботи енергетичної сфери, а значить можна розраховувати як мінімум на розв’язання найгостріших проблем. Наприклад, погашення заборгованості по зарплаті перед шахтарями з держшахт. По-друге, Буславець готова взяти на себе управління міністерством на тимчасових умовах — в якості виконуючого обов’язки. Це, з одного боку, анулює залежність президента від парламенту (в.о. міністрів призначає Кабмін). З іншого боку, дає можливість Зеленському отримати «ручного» керівника стратегічним відомством, адже в статусі в.о. зняти людину з посади в рази легше, йдеться в статті.
«Є і більш приземлена причина: при такій кадровій конфігурації у Зеленського з’являється потужний важіль впливу на Коломойського, який можна конвертувати в „бонуси“. Першим у цьому списку стоїть якраз розблокування законопроєкту по ПриватБанку. І якщо в Дніпрі цей сигнал почують, влада зі збереженням лиця може повернутися до питання про призначення міністра енергетики», — пише Економічна правда.
Як повідомлялося, вчора Кабмін на позачерговому засіданні призначив в.о. голови Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища Ольгу Буславець.

Буславець закінчила енергетичний факультет Донецького державного технічного університету в 1997 році. У Міністерстві енергетики почала працювати з 2005 року. У 2015−2017 роках очолювала Департамент електроенергетики. З грудня 2017 го до початку 2020 року обіймала посаду генерального директора Директорату енергетичних ринків.
Герус заявляв, що Буславець керувала департаментом Міненерго, який погоджував порядок розрахунку ціни електроенергії, відомий як Роттердам+. Його бенефіціаром вважався енергохолдинг ДТЕК Ахметова.