Коломойський і Боголюбов вивели з Приватбанку $5,5 млрд через кіпрську філію - аудит

20 квітня 2019, 15:44

Колишні власники Приватбанку Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели з нього 5,5 млрд доларів через філію банку на Кіпрі.

Про це повідомляє Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), базуючись на аудиті компанії Kroll.

"Схема дозволяла приховувати факт зникнення грошей, оскільки Національний банк України розглядав кіпрську філію Приватбанку так само, як і його національні філії. Чиновники не виявили, що гроші, переведені на Кіпр, виводяться з України", - йдеться в дослідженні.

Відео дня

OCCRP зазначає, що фінансові регулятори  на Кіпрі або не змогли виявити, що банківські перекази на загальну суму 5,5 млрд доларів були підкріплені фіктивними контрактами, або не вжили необхідних заходів, щоб це зупинити.

Нагадаємо, що 18 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розглянувши справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, суд визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПриватБанку, і визнав недійсним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Підставами для прийняття судом такого рішення була, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності підстав для віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних. НБУ має намір оскаржити рішення суду.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал ПриватБанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а ПриватБанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. 3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати ПриватБанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - у грудні.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що ПриватБанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $5,5 млрд.

 

Показати ще новини
Радіо НВ
X