COVIDні гірки. Як впадуть і виростуть економіки України і країн світу в 2020−21 роках — інфографіка

4 жовтня 2020, 12:47
НВ Преміум

Весь світ готується до масштабного відновлення економіки в 2021-му, і ця течія винесе вгору і Україну, яка переживає зараз складні часи.

Вже у третьому кварталі 2020-го українська економіка, яка перехворіла на коронакризу, подала ознаки відновлення. Експерти відзначають, що вона повертається на траєкторію звичного для себе зростання — без надриву, але зі стабільною динамікою. Про це пише журнал НВ.

Відео дня

Якщо на піку коронакризи, у другому кварталі, ВВП впав на 11,4%, то в третьому хоч і спостерігається його скорочення в порівнянні з минулим роком, але воно помітно менше — приблизно 7%.

«Фактором відновлення економіки в третьому кварталі виступає позитивна динаміка всіх секторальних коефіцієнтів в липні проти червня, причому роздрібна торгівля з її ростом на 12,1% і будівництво зі зростанням на 7,3% зафіксували рекордні для липня результати», — зазначив Сергій Колодій, головний макроекономіст Райффайзен Банку Аваль.

Як наслідок, аналітики інвестгрупи ICU переглянули свій прогноз щодо ВВП України в поточному році, скоротивши його падіння з 6,7% до 5,7%. Їхні колеги з інвесткомпанії Dragon Capital вчинили аналогічно: тепер вони чекають, що економіка за підсумками 2020-го скоротиться на 5,5%, а не на 7,2%.

Втім, українські показники все одно гірші, ніж у сусідів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X