Повернення нормальності. Світова економіка повернеться на докризовий рівень до кінця 2021 року — прогноз UBS

24 листопада 2020, 17:22

Згідно з прогнозом UBS, ВВП розвинених країн повернеться до докризового рівня до 2022 року.

Світова економіка і доходи компаній повернуться до рівнів, які спостерігалися до спалаху коронавірусу, до кінця 2021 року.

Про це йдеться в річному прогнозі UBS Global Wealth Management.

Відео дня

При цьому ВВП розвинених країн повернеться до докоронавірусного рівня до 2022 року.

У базовому сценарії автори прогнозу припускають, що ефективна вакцина від коронавірусу стане масово доступна в другому кварталі наступного року. Також в UBS виходять із припущення, що центробанки збережуть процентні ставки на низькому рівні, а влада США приймуть новий пакет бюджетних стимулів обсягом від $500 млрд до $1 трлн і не стануть підвищувати податки.

Відзначається, що реалізації базового сценарію також повинна сприяти політика обраного президента США Джо Байдена щодо Китаю. Водночас в UBS підкреслюють, що «відносини між США і Китаєм залишаються довгостроковим питанням».

«Ми вважаємо, що 2021 рік буде роком відновлення. На тлі відновлення зростання, експансіоністської фіскальної та монетарної політики і нового політичного лідерства ми також можемо очікувати нових ринкових лідерів у 2021 році», - зазначив директор з інвестицій підрозділи управління добробутом UBS Марк Хефеле.

Також Хефеле додав, що найближче десятиліття буде часом інвестицій в «прориви, що кидають виклик статусу-кво». Інвестори будуть звертати увагу і на інші галузі крім технологічної, яка приваблювала інвестиції в минуле десятиліття.

Також в UBS додали, що інвестори можуть знайти довгострокові можливості в трендах, прискорених пандемією COVID-19. У тому числі мова йде про підвищення ефективності систем охорони здоров'я та подальшої цифровізації фінансових систем. За оцінками аналітиків, один лише перехід до мереж 5G створить $13,5 трлн доданої вартості до 2035 року.

Раніше в МВФ прогнозували, що світові збитки від пандемії коронавірусу можуть скласти $28 трильйонів в наступні п'ять років.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X