Коболєв: РФ знову може викликати кризу з поставками газу в Європу через Україну для просування ідеї Північного потоку-2

12 лютого 2019, 00:39

При укладанні нової угоди по транзиту газу, Росія буде намагатися повторити трюк 2009 року, коли були відключені поставки газу по українському коридору для європейських споживачів для просування ідеї Північного потоку-2.

Про це сказав голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв в ефірі програми Свобода слова на телеканалі ICTV.

"Їх розрахунок дуже простий - зміна влади (після виборів в Україні - ред) і, можливо, з новою владою можна буде продовжити стару угоду, яка нам не тільки не цікава, але вона і суперечить українському і європейському законодавству. Звичайно, що під кінець грудня, коли будуть морози, нічого очікувати нового договору, росіяни, швидше за все будуть намагатися повторити той же трюк, який був у 2009 році, коли були відключені поставки газу з української коридору для європейських споживачів. Це викличе кризу", - зазначив Коболєв.

Відео дня

Він додав, що таку кризу Росія буде намагатися використовувати для просування ідеї Північного потоку-2.

"Просування цієї ідеї, я думаю, є однією зі стратегічних цілей наших опонентів", - додав глава Нафтогазу.

Він також допустив, що запуск Північного Потоку-2 і Турецького потоку разом із повною відмовою від транзиту газу через територію України може розв'язати руки РФ, як країні, що анексувала Крим і окупувала частину Донбасу, на продовження військової агресії.

"Це не має нічого спільного з газовим бізнесом, це мета стратегічна, над нею працюють системно з 2005 року. Прибираючи транзит газу з території України, кажучи про питання безпеки, яке цікавить усіх, Росія відкриває собі шлях для повноцінної агресії", - зазначив він.

Нагадаємо, що Україна наполягає на підписанні контракту з російським Газпромом на транзит газу після 2019 року за європейськими правилами і з безумовним виконанням вже прийнятих рішень Стокгольмського арбітражу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X