Коболєв прогнозує, що запуск Північного потоку-2 затягнеться як мінімум на півроку

17 квітня, 10:41
195
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Коболєв прогнозує, що запуск Північного потоку-2 затягнеться як мінімум на півроку - фото

Olga Bielkova / Facebook

Повноцінний запуск Північного потоку-2 затягнеться на півроку або рік, сказав глава Нафтогазу Андрій Коболєв в інтерв'ю ТСН.

"Я б так акуратно сказав, що для повноцінного запуску Північного потоку-2 в порівнянні з планом з 1 січня 2020 року вже можна додавати півроку, а може й рік", - зазначив він.

Коболєв назвав серйозною проблемою для Газпрому відмову Данії узгодити альтернативний варіант маршруту газопроводу.

"Замість цього їм порекомендували вивчити можливість прокласти газопровід по іншому маршруту. По суті, це відмова від першого маршруту і переведення уваги Газпрому на наступний маршрут. Новий маршрут - це нове вивчення, зокрема, екології, узгодження з іншими країнами, це цілий новий процес. З точки зору затягування часу і витрат на проект для Газпрому це дуже серйозна проблема. Будь-які відстрочки дають нам більше можливостей вести переговори і зберігають на довший термін транзит територією України. Для України кожен місяць відстрочки цього проекту - це додаткові $200-250 млн доходу", - сказав глава Нафтогазу.

На думку Коболєва, Турецький потік, швидше за все, буде запущений 1 січня 2020 року

"Всі обсяги, які Росія пустить по Турецькому потоку, будуть зняті з нашої ГТС. Приблизно 15 млрд куб. м на рік. Від загального обсягу прокачування це приблизно 1/6 частина", - припустив він.

Як повідомлялося, в березні Національне енергетичне агентство Данії відмовило в погодженні альтернативного маршруту для Північного потоку-2.

Після цього Коболєв заявив, що за жодних обставин Північний потік-2 не буде введений в експлуатацію до 1 січня 2020 року. У зв'язку з цим Газпрому доведеться або скорочувати обсяги поставок газу в Європу, або домовлятися з Україною про умови транзиту за європейськими правилами, зазначив він.

Глава правління Газпрому Олексій Міллер запевнив, що будівництво газопроводу завершиться до кінця 2019 року. За його словами, немає ніяких "фатальних юридичних перешкод".

15 квітня компанія Nord Stream 2 AG подала Датському енергетичному агентству заявку на узгодження третього варіанту маршруту газопроводу.

Північний потік-2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м газу. Північний потік-2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 09:15

thumb img
До 2021 року ми хочемо вивести компанію на оборот в мільярд доларів. Інтерв'ю з СЕО GlobalLogic
Фінанси

21 травня, 18:35

thumb img
Коломойський остаточно програв суди Нацбанку по заставному майну на 2,6 млрд грн
Рітейл/Нерухомість

Сьогодні, 09:10

thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua