Коболєв про поділ Укрнафти: Ми повинні набрати активів вартістю понад 32 млрд грн, щоб погасити її податковий борг

1 березня 2019, 14:04

Нафтогаз України виступає за те, щоб в процесі поділу Укрнафти був погашений її податковий борг. Про це глава НАК Андрій Коболєв сказав на брифінгу в Києві, який транслювався в Facebook.

"В процесі розлучення ми готові зараз викуповувати те, що можна викупити. Важливою умовою, на якій наполягає Нафтогаз в цій ситуації, є те, що будь-які грошові кошти, які в результаті цієї транзакції підуть в Укрнафту, потрібно перерахувати в бюджет України в рахунок погашення податкового боргу", - зазначив він.

Відео дня

За словами Коболєва, загальний борг становить уже більше 32 млрд грн. Більше половини цієї суми - штрафи і пеня.

"Тому ми повинні набрати таку кількість активів, щоб цей борг повністю погасити. Ця транзакція, щонайменше по тому аналізу, який я бачив, викличе для Укрнафти додаткові податкові зобов'язання, які також треба буде оплатити повністю. Якщо ці умови виконуються, то, вважаю, ця транзакція для бюджету буде вигідною", - додав він.

Нафтогаз хоче купити у Укрнафти приблизно 4 млрд м³ газу в разі отримання від держави компенсації за спеціальні обов'язки на ринку газу. Згідно з пропозицією, отримані кошти Укрнафта повинна витратити виключно на погашення боргів перед держбюджетом, в тому числі штрафних нарахувань.

НАК Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти. Компанії, що входять в сферу впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління Укрнафтою здійснювала група Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

В. о. заступника голови Госфіскальной служби Євген Бамбізов заявляв в грудні минулого року, що заборгованість Укрнафти становить 14,6 млрд грн. За його словами, загальна сума боргу зростає, так як платежі компанії зараховуються в рахунок погашення старих боргів.

Укрнафта вважає дані ДФС некоректними і не визнає наявність у неї такого розміру боргу. На кінець 2017 року вона оцінювала його в 11,9 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X