Коболєв розповів про причетність багатьох політиків до "схеми Онищенка"

5 січня 2017, 10:08
У "схемі Онищенка", через яку щодо народного депутата Олександра Онищенка відкрито кримінальне провадження, фігурує багато політиків, розповів голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв

"Тут є багато політиків, які до неї завжди долучалися", - заявив Коболєв в інтерв'ю 5 каналу, не уточнивши при цьому жодних деталей, передає Економічна правда.

При цьому голова правління Нафтогазу зазначив, що вказану схему придумав не Онищенко, існувала вона "з далеких 2005-х", тож називати її його ім'ям "некоректно".

Відео дня

"Схема була побудована на одному простому елементі - різниці в ціні. Державна компанія могла продавати по 30 доларів, а приватна - той самий газ, який йшов в ту саму трубу з тієї ж свердловини - по 500", - пояснив Коболєв.

"Старі свердловини держкомпанії передавали в так звану спільну діяльність і приватна компанія отримує право продавати газ по 500 доларів. Проблема була в тому, що за паперами приватні компанії - і цю практику широко використовували з 2010 до 2014 року на біржах (Сергія) Курченка - коли компанія виходила на біржу, і там з якоїсь причини продавала газ не за ринковою ціною, а за 50 чи 100 доларів - і віддавала Укргазвидобуванню невелику частину прибутку, а інша різниця між 100 і 500 лишалася в кишенях приватних бізнесменів", - розповів він.

"Завдяки діям і правоохоронців, і менеджменту компанії нам вдалося розірвати більшість таких випадків спільної діяльності, хоча одне велике СП досі лишається, воно має відношення до Онищенка, і зараз ми працюємо в судовому напрямку, і в напрямку роботи з правоохоронцями, щоб так само припинити і її", - додав Коболєв.

Нагадаємо, Олександра Онищенка звинувачують у створенні схеми продажу газу через фірми-посередники з участю держпідприємства Укргазвидобування, через що держбюджет недоотримав 3 мільярди гривень.

У серпні 2016 року Онищенко був оголошений у всеукраїнський розшук.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X