Коболєв: Слова Путіна про залежність України від російського газу - раунд переговорів щодо продовження транзиту

2 травня 2019, 21:10

Голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв вважає заяву президента РФ Володимира Путіна про залежність українського газопостачання від транзиту російського газу через ГТС "початком переговорів" щодо його продовження.

Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбуці.

"Як ми і очікували, Москва почала переговори щодо продовження транзиту газу одразу після завершення виборів в Україні. Цей раунд провів російський президент з далекого Пекіну. Про потребу Росії у транзиті і готовність Газпрому укладати контракт на стандартних європейських умовах, звісно, не було жодного слова. Було про те, як Україна замерзне", - зазначив він.

Відео дня

Коболєв підкреслив, що Росія не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, що закінчується в грудні 2019 року.

"Нагадаю, на відміну від 2009 року, Газпром не може перекрити Україні газ. Газпром винен гроші Нафтогазу, а не навпаки. Україна впровадила у себе законодавство ЄС, яке встановлює чіткі правила і вимоги користування газовою інфраструктурою", - написав голова правління Нафтогазу.

На думку Коболєва, Україні важливо укласти новий контракт по транзиту "за європейськими правилами", що допоможе "запропонувати потужності української ГТС іншим транзитерам газу, наприклад, європейським клієнтам Газпрому".

У разі, якщо ЄС посприяє цьому, Україна також може запропонувати потужності своєї газотранспортної системи "іншим російським виробникам або продавцям газу з Середньої Азії", вважає голова Нафтогазу.

Раніше виконавчий директор Нафтогазу України Юрій Вітренко заявив, що Україна запропонує Росії забронювати 60 млрд кубометрів транзитних потужностей газотранспортної системи країни терміном на 10 років.

В цілому Україна має намір взяти на себе зобов'язання забезпечити транзитні потужності на 90 млрд кубометрів газу, зазначив він.

Заступник голови Єврокомісії по Енергетичному союзу Марош Шефчович заявив про намір провести тристоронні переговори щодо газу (Україна-ЄС-Росія) в найближчі тижні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X