Оператор ГТС отримав сертифікацію ЄС

18 грудня 2019, 09:49

У європейській Енергетичній спільноті відзначили, що українська газова система є основним маршрутом для транспортування газу в Європу.

Оператор газотранспортної системи України (ГТСО) отримав сертифікацію Євросоюзу. Про це 17 грудня повідомила прес-служба Європейського енергетичного співтовариства.

Відео дня

"Відповідно до прийнятого в рамках Третього енергетичного пакета рішенням, новостворений оператор газотранспортної системи України, ГТСО, відділений відповідно до вимог європейського законодавства", - йдеться в повідомленні.

Рішення є наслідком прийняття Верховною Радою закону про анбандлінг Нафтогазу.

У європейському Енергоспівтоваристві уточнили, що сертифікацію проводить Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, яка повинна максимально враховувати рішення Секретаріату.

У Енергетичній спільноті попросили НКРЕКУ звернути увагу на фінансову життєздатність Оператора ГТС. На думку європейського регулятора, вона може бути порушена несанкціонованими заборами газу і платіжними зобов'язаннями.

"Українська газова система є найбільшою в Енергетичному співтоваристві і основним транспортним маршрутом для газу в Європу", - відзначають в повідомленні.

Також НКРЕКУ повинна оцінити реальну юридичну і фактичну незалежність Оператора ГТС від Нафтогазу.

Нагадаємо, що НКРЕКУ прийняла попереднє рішення про сертифікацію Оператора ГТС в листопаді 2019 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X