КМДА оцінила в $1 млрд модернізацію тепломереж Києва після Ахметова

9 лютого 2018, 17:08

Система теплопостачання Києва потребує тотальної модернізації, в найближчі десять років на її модернізацію необхідно буде витратити до $1 млрд коштів.

Про це сказав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв в інтерв’ю Delo.ua.

"Ми розробляємо 10-річну програму модернізації теплового господарства, яка включатиме техніко-економічне обґрунтування для залучення зовнішнього фінансування. За попередніми оцінками, щоб досягти задовільного технічного стану теплового блоку, необхідно близько $1 млрд на 10 років", – сказав Пантелеєв.

Відео дня

Заступник голови КМДА переконаний, що міський бюджет має долучатися до модернізації теплових мереж, що належать громаді міста і від стану яких залежить тепло- і водопостачання.

"Ми також плануємо залучати кошти міжнародних фінансових організацій. Гарний досвід в цьому плані вже мають Харків, Вінниця і Житомир, які працюють зі Світовим банком", – додав чиновник.

Завдання цього року — закласти фундамент, розробити програму модернізації мереж.

Нагадаємо, що у квітні 2018 року договір з Київенерго, якою володіє Рінат Ахметов, завершується, тому постачати тепло і гарячу воду киянам буде саме КП Київтеплоенерго .

КМДА запропонувала міській раді внести в статутний капітал комунальне підприємство Київтеплоенерго 7,42 млрд грн — щоб забезпечити перехід міських тепломереж в управління міста, закупку матеріалів для ремонтів та внести аванс за природний газ.

Раніше повідомлялося, що у Києві з'явився конкурент Київенерго в постачанні тепла.

Показати ще новини
Радіо NV
X