Клас Люкс: Чим Львів заманив InterContinental

8 вересня 2016, 09:45
Міжнародний готельний оператор InterContinental Hotels Group заходить у Львів

Як повідомив вчора НВ Бізнес мер Львова Андрій Садовий, гроші вкладає місцевий підприємець з партнерами, власник Гранд-Готелю Григорій Козловський. Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, уточнив: інвестиції з української сторони вимірюються в кілька десятків мільйонів доларів.

Відео дня

Протокол про наміри сторони підписали 6 вересня. Підписантами виступили віце-президент InterContinental Hotels Group з розвитку в СНД Арон Лібінсон і Козловський в особі керівника місцевого ТОВ Холдинг Гранд-Готель. Козловський розповів НВ Бізнес, що переговори тривали 10 місяців і наразі на фінішній прямій: «Основні параметри угоди з британською мережею вже обговорені, залишається лише узгодити деякі деталі». Угоду з InterContinental очікують підписати протягом двох місяців, а сам готель під брендом Crowne Plaza буде введений в експлуатацію 1 вересня 2017 року.

Місце, де розпочне свою роботу новий готель, має велику історію. Одне з двох будівель нового готелю - це колишній Гранд-Готель – найстаріший готель Львова і перший об'єкт нерухомості міста. Готель введений в експлуатацію ще в далекому 1893 році. На початку 90-х готель був приватизований і кілька разів переживав реконструкцію. Козловський купив об'єкт п'ять років тому і з 2014 року веде його реконструкцію. Поряд з будівлею збудована нова восьмиповерхова споруда.

Обидва розташовані на проспекті Свободи, 13. Номерний фонд Crowne Plaza буде складатися з 120 номерів. Хоча спочатку їх було 136, але, за словами Козловського, 16 номерів довелося перекваліфікувати через жорсткі вимоги InterContinental, в результаті загальне число було скорочено. Вартість номера в межах $100-110 на добу, а середньорічна заповнюваність готелю, як очікує Козловський, - на рівні 65%. За оцінками Ukraine Turnaround Real Estate Fund у такий ранг готелю інвестується не менше $30 млн, а термін окупності становить 10-12 років.

У розмові з НВ Бізнес Лібінсон розповів, що Львів був обраний через зростаючий попит. «Ми бачимо високу популярність серед туристів Львова у цьому році і ця тенденція зберігається. Плюс відновилася бізнес активність. У місті є всі умови - прекрасний аеропорт, інфраструктура і найважливіше - близькість до Європи», - пояснює вибір мережею саме місто Львів Лібінсон. Садовий каже, що для міста ця подія дуже важлива: «Нам не вистачає готелів рівня цієї світової мережі. Те, що ми будемо мати готель сім'ї InterContinental – це вже рівень та висока якість».

Зараз більш-менш відповідають рівню британської мережі кілька готелів Львова, серед яких Атлас і Леополіс. З приходом до Львова Crowne Plaza у місті з'явиться конкуренція, якої особливо і не було серед готелів п'яти зірок, вважає Сергій Овчинников, партнер Ukraine Turnaround Real Estate Fund. «Це хороший сигнал для ринку. Здорова конкуренція завжди йде на користь»,- говорить фахівець.

За словами Лібінсона, InterContinental не буде обмежуватися лише двома містами в Україні. Група веде переговори з місцевими підприємцями в Одесі, Харкові та Дніпрі. Якщо сторони вдарять по руках і таки підпишуть угоду, в цих містах можуть з'явиться готелі Holiday Inn, Crowne Plaza і Hotel Indigo. Крім того, не скидають з рахунків в InterContinental і місто Київ, де зараз мережа представлена готелями InterContinental і Holiday Inn. «У цьому році наші готелі в Києві на підйомі. В цілому по місту можна констатувати зростання заповнюваності на більш ніж 20% по відношенню до 2015 року, і наші готелі у їх числі», - зазначає Лібінсон. Тому, за його словами, зараз група розглядає можливість вивести на ринок Києва ще один-два готелі мережі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X