Китай в 2019 році чекає найбільший дефолт в історії - Bloomberg

10 травня 2019, 10:16

Причина можливого дефолту - скорочення фінансування у компаній

Китайський ринок облігацій в 2019 році може зіткнутися з найбільшим дефолтом в своїй історії в розмірі $13 трлн. Про це повідомляє Bloomberg, ґрунтуючись на даних власного дослідження.

Відео дня

За перші чотири місяці цього року китайські компанії вже оголосили дефолт за внутрішніми облігаціями на суму 39,2 млрд юанів ($5,8 млрд). Це приблизно в 3,4 рази більше, ніж за аналогічний період в 2018 році.

Крім того, темпи розвитку цього процесу зараз в три рази вище, ніж в 2016 році, коли ризики дефолту були сконцентровані в першій половині року. Тенденція, відзначає Bloomberg, зрозуміла: якщо нічого не зміниться, 2019 рік продемонструє новий максимум по дефолту для китайського ринку облігацій.

Причину цього агентство пояснює скороченням у компаній фінансування. Китай продовжує чинити тиск на банки з метою надання кредитів приватному бізнесу, особливо малому та середньому. При цьому влада країни сконцентрувалися на скороченні системи тіньового банкінгу, де кредитні рішення приймалися з меншим контролем з боку регулюючих органів.

Так, сплеск дефолту, вважають автори дослідження, почався в кінці 2017 року і триває по сьогоднішній день. У 2016 році, на їхню думку, китайське керівництво спробувало скоротити надлишкові виробничі потужності, що в підсумку позначилося на кредитних ринках.

"Короткі терміни погашення облігацій означають, що компанії часто мають рефінансувати свої зобов'язання", - йдеться в записці аналітиків з Moody's Investors Service. Компанії, які не зможуть цього зробити, відзначають експерти, ймовірно, зіштовхнуться з труднощами. "Банки такі компанії кредитують неохоче", - вважають фахівці, відзначаючи, що в основному ці організації покладаються на "тіньові банки". Кількість же останніх продовжує скорочуватися через те, що їх регулювання посилює влада.

Серед приватних компаній, які оголосили дефолт по більшості облігацій в цьому році, за даними Bloomberg, - Neoglory Holding Group, виробник залізного дроту Shandong SNTON Group, China Minsheng Investment Group Corp., Citic Guoan Group Co. і Goocoo Investment Co.

Раніше повідомлялося, що США підвищили мито на китайські товари вартістю $200 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X