Влада Китаю провела екстрені наради з банками для захисту від можливих санкцій США — FT

1 травня, 13:27
Китайські регулятори шукають спосіб захистити активи від можливих санкцій США (Фото:Priscila Martins/flickr.com)

Китайські регулятори шукають спосіб захистити активи від можливих санкцій США (Фото:Priscila Martins/flickr.com)

Влада Китаю розглядає способи захисту від можливих санкцій з боку США, аналогічних тим, які вже запровадили проти РФ.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Китайські регулятори провели екстрену нараду з місцевими та іноземними банками із захисту закордонних активів країни від західних санкцій — аналогічних тим, які запровадили проти Росії через вторгнення в Україну.

Відео дня

Про це пише Financial Times із посиланням на джерела.

Чиновники КНР побоюються, що такі ж заходи можуть бути вжиті проти Пекіна у разі регіонального військового конфлікту чи іншої кризи.

Офіційні особи та присутні не згадали конкретні сценарії, але одним із можливих приводів для таких санкцій вважається вторгнення Китаю на Тайвань, який Китай називає своєю територією.

«Якщо Китай нападе на Тайвань, розділ китайської та західної економік буде набагато серйознішим, ніж [роз'єднання] з Росією, тому що економічний слід Китаю торкається всіх частин світу», — цитує видання одного з учасників зустрічі.

Зазначається, що адміністрація Сі Цзіньпіна підтримувала Володимира Путіна протягом усієї кризи, але китайські банки і компанії, як і раніше, побоюються вести будь-які угоди з російськими організаціями через можливі санкції з боку США.

За даними видання, зустріч відбулася 22 квітня. У ній взяли участь представники центрального банку та міністерства фінансів Китаю, а також керівники десятків місцевих та міжнародних кредиторів.

Як зазначає видання, адміністрація Сі Цзіньпіна була насторожена через здатність США та їхніх союзників заморозити доларові активи російського центробанку.

За даними FT, на зустрічі офіційні особи поцікавилися у присутніх банкірів, що можна зробити для захисту закордонних активів країни, особливо валютних резервів у розмірі $3,2 трлн.

Повідомляється, що на місці ніхто з учасників зустрічі не міг вигадати гарне вирішення проблеми.

" Банківська система Китаю не готова до заморожування своїх доларових активів або виключення із системи обміну повідомленнями SWIFT", - говорить співрозмовник видання.

Деякі банкіри висловили припущення, що Центробанк міг вимагати від експортерів обміняти всі свої валютні доходи на юані. Також пропонувалося « значне» скорочення квоти для китайських громадян ( в розмірі $50 тисяч) на щорічну купівлю валюти для закордонних поїздок.

Зазначається, що деякі банкіри, які перебували на зустрічі, сумніваються, що Вашингтон дозволить собі розірвати економічні зв'язки з Китаєм, враховуючи його статус другої економіки у світі, величезні запаси доларових активів і тісні торговельні відносини зі США.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X