Китай став лідером з інвестицій за кордоном під час пандемії

11 жовтня 2021, 12:28

Китайська народна республіка посіла перше місце в світі за обсягом прямих інвестицій за кордоном у 2020 році.

За підсумками коронавірусного 2020 року Китай посів перше місце в світі за обсягом прямих інвестицій за кордоном.

Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на офіційні дані китайського міністерства торгівлі, Державного статистичного управління і Державного управління валютного контролю.

Відео дня

Торік китайські компанії вклали в економіки інших країн $153,7 млрд. Це на 12,3% перевищило показник за 2019 рік.

Відзначається, що вплив КНР в сфері глобальних прямих інвестицій продовжувала зростати: у 2020 році на країну довелося 20,2% загальносвітового обсягу.

До закінчення 2020 року китайськими інвесторами були створені 45 тис. Підприємств з прямою участю в 189 країнах і регіонах світу. Сукупний обсяг прямих нефінансових вихідних інвестицій Китаю досяг $2,58 трлн.

На створених китайськими компаніями зарубіжних підприємствах торік працювало близько 2,18 млн місцевих жителів. Це становить понад половину (60,6%) від загальної чисельності їх штату.

Також наголошується, що інвестиції КНР в рамках ініціативи Поясу та шляху виросли на 20,6% - до $22,54 млрд, пише агентство з посиланням на китайське видання Сіньхуа.

Нагадаємо, що за підсумками другого кварталу цього року економіка Китаю уповільнила зростання після вибухового відновлення в першому кварталі. Однак експерти вважали, що КНР все ж зможе досягти цільового показника зростання ВВП на 6% за підсумками року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X