Криза жанру. Чому китайська економіка зіткнулася з серйозними проблемами — і як це вплине на весь світ і Україну

24 жовтня 2021, 10:18
NV Преміум

Заради поліпшення добробуту співгромадян комуністичний Китай посилює регулювання бізнесу і натомість отримує серйозні проблеми в економіці — від боргової кризи на ринку нерухомості до масштабних перебоїв в електропостачанні, пише журнал НВ.

Я кщо Пекін не погасить свої пожежі, світ очікують серйозні неприємності.

У квітні 2021 року топ­менеджери Evergrande, однієї з найбільших китайських компаній-забудовників, попросили підлеглих про незвичне: надати своєму роботодавцеві короткострокову позику у вигляді інвестицій у дочірній фонд Evergrande Wealth.

Відео дня

За деякими оцінками, на прохання відгукнулися до 80 % 120‑тисячного персоналу компанії. Працівники Evergrande несли до фонду десятки тисяч доларів, дехто позичав гроші у родичів чи банків. Та через кілька місяців компанія визнала, що опинилася у борговій ямі і припинила виплати кредиторам. Тож у вересні сотні співробітників компанії разом із власниками недобудованих квартир почали пікетувати офіси девелопера.

Аудіоверсія колонки:

«Поверніть мої гроші!» — скандували обурені інвестори в холі головного офісу Evergrande у місті Шеньчжень. Окремі групи демонстрантів збиралися також біля місцевих адміністрацій, закликаючи владу втрутитися у ситуацію.

Evergrande, що входить до світового рейтингу найбільших корпорацій Fortune Global 500, щороку будує по 600 тис. квартир, керує понад 1,3 тис. проєктів у більш як 280 містах Китаю і наразі є другою за обсягом проданого житла компанією-забудовником у своїй країні. Та коли держава запровадила ліміти на кредитування для компаній з непідтвердженою спроможністю виплачувати вже наявні борги, цей велетень із $ 305 млрд позик опинився у скруті.

Показати ще новини
Радіо NV
X