Китайці хочуть будувати платні автобани в Україні – Омелян

14 червня 2018, 19:31

Китайські компанії готові вже в найближчий рік-два вкладати кошти в будівництво в Україні платних автобанів.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян в ефірі Радіо НВ.

"Китай серйозно нарешті розцінює Україну як місце для будівництва платних автобанів, і вони готові сюди вкладати кошти", - заявив Омелян, коментуючи позитивні підсумки своєї минулотижневі поїздки в КНР.

Відео дня

"Була цікава предметна розмова. Ми домовилися з декількома компаніями, що вони зараз проведуть оцінку і, думаю, що вже в наступному році ми зможемо вже більш-менш предметно говорити про те, що ці автобани можуть почати будуватися", - підкреслив міністр.

В першу чергу це буде складова автобану GoHighway, який з'єднає Балтику і Чорне море, а також автобани, які з'єднуються з морськими портами.

Платні дороги в Україні будуть будуватися за кошти інвесторів. "Ми сьогодні вже повністю готові до концесійних доріг, чого раніше ніколи не було в Україні", - зазначив Омелян. Міністр вірить, що цей експеримент буде успішним, питання тільки в тому, як багато таких доріг буде побудовано: "В Європі це 5-7% від загальної кількості магістралей".

Міністр нагадав, що відповідно до 10-річної транспортної стратегії, Україна розраховує побудувати 10 автобанів високої європейської якості.

При цьому будуватися будуть "сучасні розумні дороги" - тобто не тільки асфальтні, а й розраховані на електромобілі і взаємодію з водієм.

Показати ще новини
Радіо NV
X