Китайська Xiaomi програла суд в Україні, Uber запустив новий сервіс та інші головні ділові новини дня

20 грудня 2017, 20:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
ТОП головних новин українського бізнесу за 20 грудня від НВ Бізнес

1 Коломойський через суд заблокував розслідування зловживань в Приватбанку

Колишній співвласник Приватбанку Ігор Коломойський подав позови в суд, якими заблокував проведення розслідування фінансових зловживань в банку напередодні його націоналізації. Проведення forensic audit Приватбанку є одним із зобов'язань України перед МВФ. Він повинен був завершитися ще до кінця вересня.

Відео дня

Національний банк України вже заявив, що обурений тим, що сталося, і найближчим часом подасть апеляційну скаргу, а також звернеться до Вищої ради правосуддя з дисциплінарною скаргою на суддю, яка прийняла таке рішення.

Також сьогодні стало відомо, що Приватбанк не зміг заблокувати стягнення 1 млрд грн на користь сім'ї Суркісів.

2 Китайська Xiaomi програла суд в Україні

Суд відмовив китайській Xiaomi в арешті партії з 100 смартфонів її виробництва вартістю в 350 тис. грн, заявлених одним з українських дистриб'юторів до розмитнення в Україні.

Суд вважає, що позивач, тобто Xiaomi, яка є одним з найбільших китайських виробників електроніки, не довів, що є єдиним законним продавцем спірного товару.

При цьому, український рітейлер, компанія NIS, не володіє правами на бренд Xiaomi. Але торгові марки Xiaomi, Mi оформлені на його співвласника і генерального директора. Примітно, що він також є володарем ТМ інших популярних виробників електроніки різних класів: Meizu, OPPO, Qualcomm, 4K, 8K і так далі.

3 В Україні з'явився новий вид банківських рахунків

В Україні ввели новий вид рахунків - ескроу (рахунки умовного зберігання).

У зв'язку з цим НБУ визначив порядок відкриття і закриття таких рахунків, встановив перелік документів, які клієнт подає в банк, а також виключний перелік операцій, які можна здійснювати за рахунком умовного зберігання.

В Нацбанку припускають, що ухвалення цього рішення буде сприяти підвищенню рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах.

4 Uber відкрив в Києві штаб-квартиру і запустив новий сервіс

Сервіс замовлення таксі Uber відкрив в Києві штаб-квартиру, яка обслуговує регіон Центральної та Східної Європи. Всі співробітники компанії з країн цього регіону - а це Польща, Литва, Румунія, Естонія, Чехія і Словаччина - переїдуть до Києва і будуть працювати тут.

Крім того, компанія запустила в Києві новий сервіс uberVAN виклику великих автомобілів типу Mercedes-Benz Vito, Volkswagen Transporter, Mitsubishi Grandis, які вміщають до 6 пасажирів.

Примітно, що сьогодні також стало відомо про те, що суд ЄС визнав Uber звичайним таксі, а не інформаційним сервісом.

5 Підприємців зобов'яжуть мати офіційний e-mail

Кабінет міністрів схвалив законопроект, згідно з яким українські підприємці повинні задекларувати офіційну електронну адресу пошти для взаємодії з держорганами, судами та іншими органами влади і підтримувати його до закриття.

Згідно з документом, офіційну адресу електронної пошти суб'єкти господарської діяльності повинні вказувати при реєстрації. Листи, що надійшли на таку адресу, вважаються надісланими офіційно і не вимагають додаткового документального підтвердження, йдеться в проекті.

Такими були головні ділові новини середи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X