Китай, Туреччина, Грузія та кілька країн СНД домовилися перевозити вантажі в обхід Росії

30 листопада 2015, 17:59
Китай, Туреччина, Грузія, Казахстан і Азербайджан домовилися про створення консорціуму для транспортування вантажів з Піднебесної до Європи

Як повідомили представники Грузинської залізниці, відповідні домовленості були досягнуті в Стамбулі під час презентації перспектив Транскаспійського транспортного маршруту Китай-Туреччина-Європа, передає Інтерфакс.

Відео дня

Поряд з китайською компанією Mishgeng Logistics готовність стати співзасновниками консорціуму висловили КТЖ експрес ("дочка" Казахстанської залізниці), ЗАТ Азербайджанське Каспійське морське пароплавство та азербайджанська компанія Караван логістікс, а також Trans Caucasus Terminals, дочірня структура Грузинської залізниці. Турецька сторона виступить в консорціумі в якості асоційованого члена.

Директор Trans Caucasus Terminals Леван Сулаберідзе вже заявив, що компанія разом з засновниками консорціуму фактично приступила до роботи у всіх країнах, які розташовані вздовж Транскаспійського транспортного маршруту.

"Вирішено організувати перший демонстраційний поїзд з Китаю до Європи й запустити в цьому напрямку регулярний контейнерний сервіс", - зазначив він.

В рамках цього проекту протягом наступного року планується транспортувати перші кілька тисяч контейнерів з Китаю в сторону Туреччини та Європи. З 2016 року перевезення вантажів можуть почати через територію України в Північну та Східну Європу.

Мета Транскаспійського транспортного маршруту - забезпечити транспортний зв'язок між Китаєм і Європою в обхід Росії.

Нагадаємо, після інциденту зі знищенням російського літака Су-24 на турецько-сирійському кордоні відносини між Росією і Туреччиною стали дуже напруженими. Після події Володимир Путін підписав указ про введення санкцій проти Туреччини і доручив призупинити безвізовий режим з 2016 року.

Детальніше про це читайте в спецтемі НВ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X