Битва за Київ. Що відбувається з одним з найстаріших кінотеатрів столиці

16 березня 2020, 09:50
НВ Преміум

Компанія Сінема-Центр Бориса Фуксмана має намір відкрити кінотеатр Київ восени. З цим згодні не всі. Яким буде новий мультиплекс? НВ Бізнес дізнався деталі

Кінотеатр Київ планується відкрити восени. Про це розповів НВ Бізнес співвласник компанії Сінема-Центр (розвиває мережу кінотеатрів Сінема-Сіті) Борис Фуксман. Право на оренду культового об'єкту строком на 10 років компанія отримала за результатами конкурсу, який пройшов в середині квітня минулого року. З його підсумками виявилися не згодними колишній орендар і кілька учасників конкурсу, які подали позови до судів, але програли.

Відео дня

Привабливий лот

Кінотеатр Київ — один з найстаріших у столиці. Він був побудований в кінці 50-х років минулого століття в стилі неокласицизму. В кінотеатрі використовувалася спеціальна штукатурка, яка дозволяла зробити звук чистішим. До початку 2019 року, протягом 10 років об'єктом управляла компанія Культурний центр кінотеатр Київ, а після завершення терміну дії угоди Київська адміністрація виставила право оренди об'єкта на конкурс. Участь в торгах взяли п'ять компаній: Синема-Центр, фонд Молодість, Мультиплекс-Холдинг, Планета Кіно і Таурус-Альянс. Попередній орендар, який платив місту за користування будинком, розташованим недалеко від Хрещатика, 47 тис. грн на місяць, в конкурсі не брав участі. Перемогу здобула компанія Бориса Фуксмана і Олександра Роднянського (партнерам також належить готель Hilton у Києві), яка погодилася платити за оренду більше всіх — 2,1 млн грн на місяць.

З результатами конкурсу погодилися не всі. На початку квітня 2019 року позов до Господарського суду Києва про визнання торгів недійсними подав попередній орендар, а пізніше — ще два учасники конкурсу. Наприклад, в своєму позові до Київської адміністрації і компанії Сінема-Центр, фонд Молодість вказує, що оголошення про проведення конкурсу не відповідало нормам законодавства, відповідний наказ підписав не директор Департаменту комунальної власності Києва Андрій Гудзь, а його заступник — Олег Шмуляр. Під час проведення конкурсу голова комісії самостійно озвучував суми підвищення орендної плати з кроком в 50 тис. грн і пропонував учасникам погоджуватися з цією пропозицією або відмовлятися. Отримати коментарі позивачів НВ Бізнес не зміг: контактні номери телефонів обох організацій не відповідали.

Втім, у Київській адміністрації всі звинувачення заперечують. За словами заступника голови КМДА Володимира Слончака, торги пройшли законно. «Всі суди підтримують сторону КМДА», — говорить він.

Яким буде новий кінотеатр

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X