У Польщі знову зростає кількість легальних робочих з України — Gremi Personal

3 вересня 2020, 12:32

Тільки в липні кількість зареєстрованих в Польщі трудових мігрантів зросла на 22 тисячі осіб.

За даними Аналітичного департаменту компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, в Польщу для роботи повертається все більше українців повертається. Про це з посиланням на компанію пише Інтерфакс-Україна.

Відео дня

За даними Фонду соціального забезпечення Польщі, тільки в липні було зареєстровано на 22 тисячі іноземних трудових мігрантів більше. Всього в реєстрі фонду зареєстровано 628 тис. Іноземців - платників страхових внесків (ZUS). Відзначається, що в першу чергу це українці.

Раніше в своєму дослідженні Аналітичний центр компанії Gremi Personal заявляв, що пандемія може стати для польських роботодавців шансом втримати трудових мігрантів, які збиралися раніше на заробітки в інші країни.

«Однак якщо на державному рівні не буде більше лояльна візова програма, а також сприяння асиміляції українців - після локдауна вони все частіше будуть вибирати не Польщу, а, наприклад, Чехію та Німеччину», - зазначили автори дослідження.

Відзначається, що поки що потік українців до Польщі найбільш стабільний через найбільш зручну логістику та стійку економічну ситуацію.

У той же час, зростає пропозиція роботи з боку польських роботодавців в логістиці, харчовому виробництві, меблевої галузі, виробництві побутової техніки та будівництві. У цих сферах робота для українців буде до кінця року.

У Gremi Personal відзначили, що в цьому році значно менше українців, які працюють в Польщі стали тимчасово виїжджати в Україну в серпні, щоб підготувати дітей до нового навчального року.

Також наголошується, що відчутне зростання трудових мігрантів очікується з вересня, коли традиційно українці їдуть на роботу в Польщі, а польські підприємства, які працевлаштовують українців, збільшують обсяги виробництва перед новорічними святами.

Нагадаємо, що кількість українських трудових мігрантів, які хотіли б залишитися в Польщі на термін від трьох років і довше істотно зросла за останні п'ять років.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X