Київським забудовникам спростили життя, а ціни на житло продовжують падати – огляд нерухомості
1 У Києві змінили правила нарахування пайового внеску
Київрада вирішила знизити ставку пайової участі. Якщо раніше для зведення житлового фонду потрібно було платити 10%, то тепер – 4%. Для нежитлових забудов зменшилася з 10% до 2%.
Влада готова зробити знижку забудовнику, якщо він раніше інвестував у розвиток інфраструктури, наприклад, інвестував у будівництво або реконструкцію тепломережі.
Скасувати зовсім пайовий внесок, який називають "офіційним" хабарем за можливість почати будівництво, поки не можуть. Хоча в Європі та інших розвинутих країнах світу такого внеску немає взагалі.
Почасти саме тому іноземні забудовники не поспішають виходити на ринок України. Тут крім складної політичної і непростої економічної обстановки, їм потрібно ще платити цей податок.
Втім, навіть зниження пайового внеску дозволить трохи знизити фінансове навантаження на забудовників. Це має зменшити собівартість будівництва.
2 У деяких сателітах Києва просіли ціни на житло
Дефіцит будівельних майданчиків у Києві веде забудовників в передмістя. Та й покупці стали частіше задивлятися на житло за межами Києва. Підкуповують ціни та гнучкі умови розстрочки від девелоперів.
За даними порталу Domik.ua у Микільській Слобідці ціни на квадратний метр знизилися на 17,8% - з $1227/кв. м на 1 січня до $1009/кв. м на 11 листопада.
Середні ціни в Лівобережному масиві за той же період упали на 8,8%, з $1240/кв. м до $1131/кв. м.
А в Боярці житло подешевшало на 5-10%. Наприклад, якщо в минулому році трикімнатну квартиру з ремонтів в центрі в минулому році можна було придбати за $40000-45000. У поточному році аналогічний варіант можна придбати за $30000.
Реальною альтернативою міському житлу стають малоповерхові будинки в передмісті. Тут великі простори прибудинкової території, краще йдуть справи з благоустроєм. Питання інфраструктури і транспортної розв'язки спільними зусиллями поступово вирішуються. Забудовники кооперуються і запускають маршрутки до найближчого метро.
3 На вторинному ринку дешевшають квартири
Попит перейшов у новобудови, а ринок вторинного житла переживає скорочення попиту. Не допомогло і традиційне осіннє пожвавлення продажів.
Вторинне житло найбільше страждає від активності забудовників і завищених очікувань продавців.
За даними domik.ua у поточному році на вторинному ринку максимально втратили в ціні двокімнатні роздільні квартири – відразу на 9,2% - з $1204 до $1093 за квадратний метр.
Трохи відстають однокімнатні. У цьому сегменті ціна квартир знизилася на 9,1% - з $1082 до $983/кв. м.
Причин популярності первинного ринку одразу декілька. По-перше, ціни і система лояльності забудовників. Зараз на ринку передмістя в тій же Софіївській Борщагівці – 15 хв. від м Академмістечко можна придбати однокімнатну квартиру в середньому від $15 тис. до $22 тис.

По-друге, забудовники нового фонду пропонують більш зручну соціальну інфраструктуру. На території РК відразу намагаються звести школу, дитячий садок, тут же є магазини, перукарні і навіть лікарні. У Києві ж всі об'єкти соціальної сфери розкидані по району.
Ще однією перевагою покупці називають наявність паркомісць. Хоча вистачає їх іноді не всім.
Нарешті, сучасні об'єкти просто якісніше і комфортніше.