Київський ринок оренди елітного житла переживає приплив клієнтів, а в регіонах дешевшає житло

9 грудня 2016, 17:43
Орендарі знову зацікавилися елітною нерухомістю
1 Орендарі зацікавилися елітною нерухомістю

Ринок оренди елітного житла перетворився на справжнє змагання з перетягування канату – хто більшу знижку запропонує, до того і покупці йдуть.
У цьому сегменті дуже вимогливий покупець. Віддавати чималі суми готовий за апартаменти в Печерському районі площею 150-250 кв. м, вартістю $18-25 за кв.м/місяць.

Як повідомляють в аналітичному центрі АН Park Lane, квартири зайняли в минулому місяці 45% від усього обсягу ринку оренди елітної нерухомості.
У листопаді 2016 року обсяг коштів, витрачених на оренду елітної нерухомості Києва, склав $68 тис., що вище від показників жовтня на 74%.

Відео дня

Пропозиція на ринку, як і раніше, істотно перевищує попит. Тому наймачі диктують свої умови – вони чіпляються за нинішній рівень цін і не хочуть платити більше. Найбільше ця тенденція спостерігається в сегменті економ класу.

Орендарів елітного житла цікавили в листопаді Печерський (вул. Драгомирова, бул. Лесі Українки), Шевченківський (вул. Велика Васильківська), Голосіївський (вул. Жилянська) райони.

Активізувалися минулого місяця й охочі орендувати комерційну нерухомість. Нежитловий фонд зайняв частку 30%. Орендарів цікавили приміщення під офіси, ресторани і магазини в Печерському, Подільському, Голосіївському районах. Ціна офісних приміщень склала $17-23 кв. м/місяць, під магазини і ресторани – $35-45 кв. м/місяць. Затребувана площа приміщень 150-250 кв. м.


Нинішній ринок – це ринок орендаря. І як би не хотілося орендодавцям диктувати свої умови, індексуючи, наприклад, ставки, поки їм це слабо вдається.

2 В Україні вводять нові правила реєстрації житла

Реєструвати житло тепер потрібно зовсім по-іншому. В Україні набула чинності постанова Кабміну № 806, яку було розроблено відповідно до вимог нового закону № 1666 про посилення захисту прав власності.

Документ передбачає повернення паперових витягів про реєстрацію прав. Крім того, закон зобов'язує реєстраторів при вчиненні будь-яких дій перевіряти дані з Єдиного реєстру судових рішень.

Документи для державної реєстрації майнових прав можуть бути подані заявником реєстратору тільки в межах області за місцем знаходження нерухомого майна.

В експертів на ринку є побоювання, що цей механізм лише ускладнить процедуру. Інші ж, навпаки, впевнені, що таким чином вдасться очистити ринок від несумлінних брокерів і припинити будь-які махінації.

3

У регіонах дешевшає житло на вторинному ринку


domik.ua

Купити квартиру в місті можна за $15-16 тис. і площею в середньому 32 кв. м, а також двокімнатні вартістю $18-20 тис. площею в середньому 45 кв. м.

Схожа ситуація в Дніпрі. За даними, розміщеним в Інтернеті, квартири на вторинному ринку стартують за ціною $17 тис. у малоліквідних районах.

В Івано-Франківську купівельний попит сконцентрувався в сегменті двокімнатних квартир, а ринок Львова зараз повністю сконцентрований на оренді.

Показати ще новини
Радіо NV
X