Київська влада запропонувала пробачити столичним забудовникам 1,8 млрд грн боргів

2 листопада 2017, 17:22
У Київській міській державній адміністрації (КМДА) пропонують списати як безнадійну заборгованість забудовників за сплату пайової участі за 2016 рік

Таку ініціативу озвучив перший заступник глави КМДА Геннадій Пліс, передає Інтерфакс-Україна.

"У нас був борг 1,8 млрд грн минулого року. У цих грошей давно вже минув строк позовної давності. Їх потрібно просто взяти і списати. Все, що можна було, ми звідти вже витягли", - сказав він на брифінгу в четвер.

Відео дня

У свою чергу експерти зазначають, що перед списанням боргу спочатку варто було б провести перевірку і з'ясувати, яка його частина неліквідна. На сьогодні частина юросіб-забудовників вже може не існувати або ж випадок може бути безнадійним, зазначив представник реанімаційного пакету реформ (РПР) Віталій Гриб.

У той же час, існують інші можливості притягнення боржників до відповідальності, зазначив він.

"Найчастіше такі заборгованості пов'язані з кримінальними діяннями. Не виключаю, що в деяких випадках заборгованість можна реанімувати шляхом кримінальної відповідальності", - пояснив він.

Експерт звертає увагу: у 2017 році заборгованість по пайовій участі в міський бюджет Києва виросла на 250 млн грн станом на 1 жовтня, у порівнянні з 1 лютого. У той же час Пліс звернув увагу на те, що рівень сплати пайових внесків забудовниками виріс, а заборгованість збільшилася через зростання інфляції і нарахування пені.

Він додав, що в результаті перевірок аудитори істотно знижували заявлену забудовниками вартість інженерних мереж, яку вираховують із пайової участі, тому завдяки нововведеній процедурі перевірки інженерних мереж місто заощадило 200 млн грн.

Раніше повідомлялося, що забудовників зобов'язали будувати енергоефективні квартири. Тепер забудовникам доведеться зводити будинки, які не будуть зазнавати втрати енергії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X