Київенерго відхрестилася від холодних батарей у столичних багатоповерхівках

8 квітня 2016, 13:45
Київенерго не контролює рівень тепла в будинках, тому що це не їхні обов'язок

Про це глава Київенерго Олександр Фоменко розповів в інтерв'ю Бізнес НВ.

Існує три рівня регулювання тепла. Перший рівень регулювання – це джерело подачі. На котельні або станції задається певний температурний режим, залежно від погоди за вікном, потім він подається в тепломережу.

Відео дня

Другий рівень – це будинок. Тобто подається теплоносій, який був проведений джерелом, і за рахунок регулювання всередині будинку можна регулювати температуру теплоносія, яка розходиться по стояках. І третій – це терморегулятор на батареях.

"Перший рівень регулювання виконуємо і контролюємо за рахунок приладів, що перебувають на джерелах, другий – за рахунок обладнання, встановленого в наших бойлерних центральних теплових пунктах, а третій – з приладів обліку, які стоять в будинках. Ось наші три контрольні точки, за якими ми розуміємо, відповідає теплоносій заданій температурі чи ні", - пояснив Фоменко.

За його словами, контроль тепла всередині будинку здійснюється не компанією.

"Температура теплоносія всередині будинку часто не контролюється. І ця сфера відповідальності більше керуючою компанією в особі Жеку, ЖБК, ОСББ. У квартирах в нових будинках, як правило, стоять терморегулятори, і житель може сам контролювати температуру теплоносія. У старих будинках таких терморегуляторів немає", - зазначив він.

Нагадаємо, в минулому опалювальному сезоні рахунок за опалення для киян прив'язали до температури повітря на вулиці. Киянам, у квартирах яких не встановлені лічильники, нараховували плату за опалення з урахуванням зовнішньої температури повітря і опалювальної площі.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X