Київ остаточно погодився прийняти мільярдні борги Київенерго перед Нафтогазом

11 вересня 2018, 15:19

Київська міська рада на засіданні 11 вересня ухвалила рішення про прийняття комунальним підприємством (КП) Київтеплоенерго боргів компанії Київенерго за газ перед Нафтогазом України за умови, якщо Київенерго передасть КП джерела для компенсації боргу.

За відповідне рішення проголосувало 76 депутатів, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Цей крок дасть можливість повернути гарячу воду киянам, а комунальним службам - виконати роботи, щоб не допустити зриву опалювального сезону. Сьогодні ми говоримо про відповідальність за борг, який має джерела для компенсації, а також про списання всіх штрафів", - пояснив мер столиці Віталій Кличко.

Відео дня

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, Київтеплоенерго зможе погасити борг частково за рахунок субвенції від держави (зобов'язання держави перед Київенерго за різницю в тарифах), а основну суму - за рахунок передачі комунальному підприємству кредиторської заборгованості (боргів споживачів перед Київенерго).

"Ми можемо вийти на фінальний етап врегулювання питання з Нафтогазом, отримавши компенсатор у вигляді дебіторської заборгованості, скорочення суми майже в два рази і відсутності штрафних санкцій. Це найбільш оптимальний з усіх можливих варіантів", - зазначив Пантелєєв.

Згідно з проектом рішення, зобов'язання Київенерго перед Нафтогазом, які виникли внаслідок його господарської діяльності, не підлягають прийняттю Київтеплоенерго, якщо Київенерго не передасть джерела погашення заборгованостей.

Крім того, Київтеплоенерго не є правонаступником штрафів, нарахованих на борги Київенерго.

Депутати Київради також вирішили попросити Верховну Раду звернутися до Конституційного суду, щоб той надав офіційне роз'яснення ст.22 ЗУ Про теплопостачання (умови зміни права власності та особливості правонаступництва зобов'язань у сфері теплопостачання).

Нагадаємо, що заборгованість Київенерго перед Нафтогазом становить приблизно 3,3 млрд грн, з них 729 млн грн - заборгованість держави за субвенцією, 2,6 млрд грн - заборгованість споживачів перед Київенерго.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів готовий узгодити державну субвенцію Київенерго в розмірі 729,5 млн грн, що дозволить укласти договір про постачання газу між Київтеплоенерго та Нафтогазом України до початку опалювального сезону.


1 травня цього року закінчився договір міста з Київенерго про використання цілісного енергетичного комплексу столиці. Київ повинен був завершити прийом теплових мереж від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова, яка використовувала їх з 2001 року. Фінальний етап передачі був запланований на 1 серпня - Київтеплоенерго має прийняти ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювальний завод Енергія.

Нафтогаз України не погоджувався підписувати договір з Київтеплоенерго у зв'язку з відмовою КМДА приймати на Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед Нафтогазом. На думку компанії, така позиція КМДА суперечить ст.22 закону Про теплопостачання.

У липні Господарський суд Києва відмовився передати Київтеплоенерго заборгованість Київенерго перед Нафтогазом за спожитий газ.

Пізніше міський голова Києва Віталій Кличко заявляв, що Нафтогаз діє методом шантажу, вимагаючи від Київської міськадміністрації забрати борги Київенерго на Київтеплоенерго.

Показати ще новини
Радіо НВ
X