Київ попросив у ЄС додаткові бонуси Україні для торговельної війни з Росією

28 серпня 2015, 12:19
Офіційний Київ заявив, що чекає від Євросоюзу збільшення квот для українських товарів у рамках зони вільної торгівлі

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Глава уряду підкреслив, що Угода про зону вільної торгівлі з Євросоюзом запрацює з початку 2016 року, незважаючи на плани РФ ввести ембарго на українську продукцію.

Відео дня

"Угода про зону вільної торгівлі буде підписана у будь-якому випадку з 1 січня 2016 р. РФ заявила, що введе ембарго для українських продуктів в цьому випадку. Тому хочу сказати в першу чергу для РФ - угода набуде чинності", - заявив він.

Яценюк вважає, що ймовірний заборону Росії "буде не ембарго для української продукції, а для українських громадян".

На спільному брифінгу з прем'єром Литви Альгірдасом Буткявичюсом прем'єр висловив надію на підтримку Вільнюса.

"Ви, як країна-член ЄС, прекрасно розумієте, що нам необхідно знаходити інші ринки, а європейський ринок для нас є одним з ключових. Тому ми будемо цінувати підтримку вашого уряду у розгляді питання щодо збільшення квот української продукції, яка може поставлятися на європейський ринок в рамках Угоди про ЗВТ з ЄС".

13 серпня уряд РФ повідомило, що заборона на ввезення сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства поширюється на Албанію, Чорногорію, Ісландію, Ліхтенштейн і Україну.

Нагадаємо, в Росії розробили порядок знищення санкційних продуктів. Відповідний закон був підписаний президентом РФ Володимиром Путіним. Згідно із затвердженими урядом Росії правилами знищення санкційних продуктів, шукати і ліквідувати заборонені товари Федеральна митна служба, Росспоживнагляд і Россільгоспнагляд будуть не тільки на кордоні, але і по всій території країни - в магазинах і на складах.

Показати ще новини
Радіо NV
X