Київ і Москва зробили нові заяви про "борг Януковича"

30 грудня 2015, 11:17
Україна очікує продовження переговорів з російською стороною з приводу реструктуризації так званого "боргу Януковича", термін погашення якого настав 20 грудня 2015 року, до початку 2016 року, заявила міністр фінансів Наталія Яресько

"Очікую, що в січні діалог продовжиться, після свят", - сказала Яресько на прес-конференції, передає Інтерфакс-Україна.

У свою чергу міністр фінансів РФ Антон Сілуанов заявив, що Росія готова обговорювати пропозиції України по боргу, незважаючи на початок судового процесу.

Відео дня

"Після 31 грудня, як і передбачено у проспекті емісії в разі неповернення боргу, ми звернемося в арбітраж. Це буде арбітраж по англійському законодавству", - заявив він.

"Ми розцінюємо як дуже високі шанси на виграш арбітражу... Так, звичайно, це може затягнутися у часі. Але скільки це займе часу, зараз складно сказати... Ми будемо домагатися повного повернення заборгованості, яка є в України перед Росією", - додав він.

"Якщо в цей період українські колеги змінять свою позицію і повернуться до обговорення питання погашення свого боргу, ми будемо готові розглядати пропозиції й перебуваючи в судових розглядах з українською стороною", - зазначив Силуанов.

Нагадаємо, Росія єдиною з країн-кредиторів України відмовилася реструктуризувати борг за єврооблігаціями, а також пригрозила судом у разі неповернення українською владою коштів, залучених у часи Майдану режимом Віктора Януковича.

18 грудня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що уряд вводить мораторій на виплату так званого "боргу Януковича" за російським єврооблігаціями на $3 млрд, випущеними в кінці 2013 року.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X