Керченський міст загрожує проходу суден до Маріуполя

4 вересня 2017, 08:41
Будівництво Керченського моста в окупованому Криму, яке порушує міжнародне морське право, призведе до зниження товарообігу між Україною та іншими країнами

Про це повідомили в Центрі дослідження армії, конверсії та роззброєння, передає Інтерфакс-Україна.

У документі говориться, що будівництво цього об'єкта тягне за собою обмеження свободи мореплавання в Чорному і Азовському морях, відчутне зниження товарообігу та збитки українських азовських портів у Маріуполі й Бердянську, а також нові соціально-економічні ризики стагнації українського Приазов'я.

Відео дня

За оцінками експертів, встановлені Москвою обмеження щодо надводних габаритів суден, які будуть прямувати Керченською протокою після встановлення залізничної арки, в межах 33 метрів, унеможливлять проходження протокою суден типу Panamax, що призведе до втрати до 43% перевалювання Маріупольського морського порту.

"Наприклад, під загрозою опиняється постачання близько 1 млн тонн чавуну на рік за контрактами з американськими замовниками", - йдеться в заяві.

Разом з тим, відзначають у ЦДАКР, спричинить збитки і введене РФ одностороннє перекриття протоки у зв'язку з роботами зі встановлення арок мосту.

Зазначається, що одна доба простою судна в очікуванні відкриття протоки оцінюється в $20 тис. За добу через протоку проходять близько 70-90 суден.

Нагадаємо, 27 серпня в Керченській протоці почався перший етап операції із транспортування та монтажу арок Керченського мосту Росією. 29 серпня завершилися роботи зі зведення арки.

Показати ще новини
Радіо NV
X