Казахстанські далекобійники скаржаться на доставку вантажів із України через РФ

22 квітня 2016, 09:46
Автоперевізники Казахстану скаржаться на проблеми із транзитом товарів через територію РФ через подвійного контролю

Про це повідомляє казахстанська Національна палата підприємців (НПП) Атамекен, пише Інтерфакс-Україна.

За інформацією НПП, для автоперевізників найбільш важливим є питання застосування митного супроводу щодо транспортних засобів, на яких встановлені пломби на основі системи ГЛОНАСС.

Відео дня

У разі застосування двох видів контролю (установка пломб і конвой) перевізники будуть змушені нести подвійні витрати, пов'язані з їх оплатою, що є суттєвою додатковим фінансовим навантаженням як для перевізника, так і для одержувача вантажу.

"Відсутність ясності в даній ситуації викликає серйозні побоювання у казахстанського бізнесу", - наголошується в повідомленні.

З 16 квітня на адресу НПП надходять усні звернення перевізників, автотранспортні засоби яких в даний час знаходяться на білорусько-російському кордоні в пункті пропуску Червона гора (Смоленська область). За інформацією перевізників, частина автотранспортних засобів, незважаючи на встановлені пломби на основі ГЛОНАСС, очікує митного супроводу вантажу.

В цілому введені Росією санкції чинять негативний вплив на зовнішньоекономічну діяльність підприємців Казахстану, відзначає організація.

Нагадаємо, після заборони транзитного проїзду російських фур через Польщу став активно використовуватися маршрут через Закарпаття. Однак активісти в Закарпатській області 11 лютого почали акцію протесту з блокування російських фур на території України.

Пізніше до цієї акції приєдналися громадяни в дев'яти областях. В результаті уряд України вирішив призупинити транзит російських вантажівок.

Росія звернулася до України з офіційним проханням відновити транзит з 00:00 четверга, 25 лютого. Київ прийняв цю пропозицію.

На даний момент відомо про рішення закарпатських активістів продовжувати блокувати російські вантажівки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X