Картина ділового дня: зростання держборгу, облік лічильників і нові квитки Укрзалізниці

26 липня 2018, 21:00

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за четвер, 26 липня.

Головне

Мінфін згоден підтримати будь-який варіант створення "фінансової поліції", повідомила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна. "До будь-якого із законопроектів ми готові приєднуватися до роботи максимально конструктивно. Сподіваюся, узгодимо з парламентом правильний варіант і приймемо його. Найменше, чого б я хотіла, - продовжувати відстоювання кожним виключно своєї точки зору, без результату", - сказала вона. При цьому, незалежно від того, як буде називатися новий орган, він повинен відповідати заявленим стандартам: бути аналітичним, добре забезпеченим, протидіяти несплаті податків і іншим "білокомірцевим" фінансовим злочинам. На сьогодні в парламенті зареєстровано три законопроекти: №8157 авторства Ніни Южаніної, який передбачає підзвітність Національного бюро фінансової безпеки парламенту і президенту; альтернативний депутатський №8157-1, яким координування роботи нового правоохоронного органу покладено на Мінфін; №8157-2 - доопрацьований проект закону про Фінансової поліції, поданий в 2016 році. Раніше Мінфін і Кабмін погоджували свій варіант законопроекту про Службу фінансових розслідувань.

Відео дня

Кабмін відклав підвищення цін на газ для населення до вересня. Відповідне рішення з доопрацюванням було прийнято на засіданні уряду 26 липня. Причиною відкладення підвищення є переговори з Міжнародним валютним фондом про приведення ціни на природний газ до рівня імпортного паритету. Таким чином, ціна газу для поставок населенню і ТКЕ до 1 вересня залишиться на колишньому рівні.

Кабінет міністрів призначив заступниками міністра фінансів Юрія Джигирю і Сергія Верланова. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 26 липня. На посаді заступника міністра фінансів Джигир очолить роботу над реформами фінансування охорони здоров'я, освіти, соціальних послуг та соціального захисту. У свою чергу Верланов на посаді заступника міністра фінансів буде займатися податковою та митною політикою, реформою ДФС і митної служби, фінансовими розслідуваннями. Перед цим на засіданні уряд звільнив заступників міністра фінансів Юрія Буцу та Сергія Марченка.

Держборг України в червні майже не змінився, свідчать оприлюднені Мінфіном дані. Так, сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг України в червні 2018 року зріс на 0,05%, або на $40 млн, - до $76,3 млрд. У національній валюті держборг зріс на 0,25%, - до 1, 9 трлн грн. З початку року сукупний держборг у доларовому вираженні скоротився на 0,02%, або на $10 млн, у гривні - знизився на 6,7%, або на 143,7 млрд грн.

Компанії та ринки

Київстар не зміг оскаржити штраф АМКУ на 21 млн грн у справі про посекундну тарифікацію. Таке рішення прийняв Господарський суд міста Києва. Найбільший мобільний оператор хотів, щоб суд визнав недійсним рішення Антимонопольного комітету в повному обсязі, але в позові було відмовлено, повідомила державний уповноважений комітету Марія Процишен у коментарі Liga.net. Штраф на Київстар було накладено ще в грудні 2017 року. Компанія звернулася до суду, і на початку березня було відкрито справу. Аналогічний судовий розгляд відбувається зараз і між АМКУ та lifecell. У вересні 2017 року Комітет оштрафував оператора на 19 млн грн.

Укрзалізниця збирається ввести квитки на кілька видів транспорту, повідомив в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов в інтерв'ю РБК-Україна. За його словами, єдиний квиток на поїзд і літак можуть запустити вже після старту швидкісної електрички в аеропорт Бориспіль. Також компанія розглядає запуск "наскрізного" квитка на кілька видів транспорту взимку. "Наприклад, таким пілотним проектом повинен був стати квиток у Буковель - в одному квитку був би закладений проїзд поїздом і автобусом, який прив'язаний до розкладу поїзда", - додав Кравцов.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Оприлюднено проект нового порядку формування RAB-тарифів для обленерго. Документ опублікував на своєму сайті регулятор енергоринку - НКРЕКП. Зокрема, передбачається скасування нормативної бази щодо впровадження стимулюючого регулювання для обленерго, яка приймалася НКРЕКП раніше. Новий порядок формування RAB-тарифів для обленерго передбачає розрахунок прибутку на підставі двох окремих ставок регуляторної норми доходу (для старої і нової бази активів), які регулятор має встановлювати окремо.

Мінрегіон створить базу даних про оснащеність будинків лічильниками тепла і води. Відповідне рішення прийняв Кабінет міністрів. "Якщо у органів місцевої влади раніше не було чітких зобов'язань подавати інформацію про кількість встановлених в регіонах будинкових вузлів комерційного обліку, то тепер ми встановлюємо такі зобов'язання, вводимо моніторинг. Він буде публічним, кожен зможе перевірити інформацію, яка щомісяця оприлюднюється на сайті Держенергоефективності", - повідомив міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко. Таким чином, підкреслив він, з'являється інструмент контролю виконання монополістами закону про комерційний облік теплової енергії та водопостачання.

В Укрзалізниці задумалися про розвиток хабів моделі пасажирських перевезень, заявив в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов в інтерв'ю РБК-Україна. Зокрема, модель передбачає створення основних центрів Дніпрі, Запоріжжі, Харкові, Одесі, Львові, можливо, пізніше Тернополі, Івано-Франківську, Миколаєві, Херсоні, а також в Донецьку, сказав глава компанії. "Від цих міст вже буде будуватися зручне приміське і міжрегіональне сполучення", - додав він. Для реалізації цих планів знадобиться не один рік і створення стабільної моделі фінансування.

ICU побудує найбільший завод з переробки несортованих твердих побутових відходів в Україні, повідомили в компанії. У завод планують вкласти від €7 до €10 млн. Підрядником з реалізації проекту вибрана хорватська компанія Тehnix, яка є виробником обладнання і розробником МБО-Т технології. Проектна потужність заводу передбачає переробку близько 82 тис. тонн ТПВ в рік. Попередній термін будівництва об'єкта - 1 рік з моменту отримання необхідних дозвільних документів, відзначили в ICU. Компанія також розглядаємо можливість будівництва таких заводів і в інших містах України.

Великі аукціони з продажу спецдозволів на користування надрами проведуть у лютому-березні 2019 року, таке рішення прийняв Кабінет міністрів, затвердивши "дорожню карту" підготовки і проведення таких аукціонів. Документ передбачає, що в серпні Держгеонадра підготує перелік з понад 10 блоків загальною площею до 5 тис. кв. км, спецдозволи на які планується реалізувати на аукціонах в лютому-березні 2019 року. При цьому ділянки будуть готуватися на умовах "наскрізних ліцензій" з перевіркою координат ділянок і підбором доступної геоінформації.

Кабмін затвердив план підготовки енергетики до опалювального сезону 2018/19 року, повідомило агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на текст документа. Зокрема, запаси газу в сховищах на початок листопада повинні скласти 17 млрд куб. м, енерговугілля - 2,6 млн тонн, мазуту - 130 тис. тонн.

Група компаній T.B. Fruit виходить на роздрібний ринок України з новою продукцією - замороженими ягодами і овочами, повідомив засновник групи Тарас Барщовський в інтерв'ю виданню delo.ua. Компанія планує розвивати роздрібну торгівлю ягід: малини, смородини, вишні та бузини, а також овочів: буряків, моркви. За словами Барщовського, T.B. Fruit вже виробляла заморожену продукцію, але продавала її оптом. Також компанія має намір запустити виробництво газованої води з яблучним соком без цукру і інших добавок.

Цифра дня

$150 млрд
На стільки скоротилася капіталізація компанії Facebook Inc. за підсумками другого кварталу 2018 року, що стало найбільш різким падінням в історії соцмережі.

Цитата дня

Екс-міністр фінансів України Наталія Яресько в інтерв'ю НВ про те, за рахунок чого компенсувати наслідки введення податку на виведений капітал:
"Я ніколи не була прихильником цього податку і завжди боролася проти нього. Впевнена, він створить дірку в бюджеті, і тоді доведеться вирішувати, у кого забрати ці кошти. Але звідки їх сьогодні забирати? З освіти? З військового бюджету або культури? Ми вже настільки зменшили витрати, що витрачати ще менше, мені здається, вже не можна".

Показати ще новини
Радіо NV
X