Картина ділового дня: заступники Смолія, негативне сальдо України та новий конкурент Uber у Києві

15 червня 2018, 20:59

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 15 червня.

Головне

Від'ємне сальдо зовнішньої торгівлі України товарами зросло в 1,5 рази, свідчать дані Державної служби статистики. Так, у січні-квітні 2018 року негативне сальдо склало $1,4 млрд, тоді як за аналогічний період минулого року воно було на рівні $968,6 млн. У січні-квітні 2018 року експорт товарів збільшився на 12,8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав $15,5 млрд, імпорт - на 15,1% до $16,9 млрд.

Відео дня

Глава Нацбанку вибрав кандидатів на посади своїх заступників, повідомили в прес-службі регулятора. Так, Рада Нацбанку затвердила першим заступником глави регулятора Катерину Рожкову, а заступником голови - Сергія Холода, який є топ-менеджером "дочки" російського ВТБ. Рожкова призначена на посаду з 16 червня, вона продовжить курирувати напрямок пруденційного нагляду. Холод призначений з 23 липня і буде відповідати за блок платіжних систем і грошового обігу.

Українська біржа зупинить торги цінними паперами, повідомила прес-служба фондового майданчика. З 18 червня біржа може призупинити торгівлю в режимі безадресних заявок 92 акціями, 245 облігаціями, 28 цінними паперами фондів і 22 ф'ючерсними контрактами. Це трапиться, якщо до 15 червня фондовий майданчик не отримає відповіді від державних органів, які усунули б юридичні ризики, пов'язані з використанням санкцій російського програмного забезпечення.

Суд відновив дію втричі більшою норми споживання газу населенням при відсутності лічильників. Про це свідчить рішення Окружного адміністративного суду Києва від 30 травня. Документом скасовано постанову Кабміну №203 від 23 березня 2016 року і відновлено постанову Кабміну №619 від 8 червня 1996 року. Тепер громадянам, які використовують тільки газову плиту, необхідно буде платити за 9,8 куб. м замість 3,3 куб. м. Домогосподарства з плитою і без гарячої води - 18,3 куб. м. замість 5,4 куб.м. В якості причини скасування постанови суду вказав ряд порушень, допущених при його прийнятті.

Компанії та ринки

Європейський сервіс замовлення таксі Taxify запустився в Києві, повідомила прес-служба компанії. Посадка буде коштувати 12,5 грн, 1 км - 2,25 грн, 0,58 грн за хвилину в дорозі. Мінімальний тариф складе 20 грн. Перший запуск Taxify відбувся в 2016 році за договором франчайзингу з естонськими підприємцями. Тепер компанія проведе перезапуск проекту з власною локальною командою.

Нацбанк позбавив ліцензії платіжну систему TYME, повідомили в прес-службі регулятора. Причиною такого рішення стало отримання документально підтвердженої інформації від СБУ про те, що TYME здійснює перекази коштів у співпраці із забороненою в Україні російською платіжною системою, що створює ризики виникнення загроз національній безпеці країни.

Фонд гарантування вкладів провалив продаж активів банків Сергію Курченко, повідомило профільне видання FinClub. 11 червня відбувся аукціон з продажу кредитного портфеля (141 кредит) Брокбізнесбанку за стартовою ціною 12,6 млрд грн, а 14 червня - Реал Банку за ціною 3,7 млрд грн. Ні на один з активів покупців не знайшлося. Обидва банки раніше належали втікача олігархові Сергію Курченко.

МАУ збільшить частоту польотів з Борисполя до Одеси, повідомила прес-служба аеропорту. Збільшення частоти відбудеться вже з 22 червня і досягне трьох рейсів в день. Вони будуть виконуватися щовівторка, щосереди, щоп'ятниці, щосуботи і щонеділі.

Верховний суд скасував стягнення 302 млн грн з Укртрансгазу на користь двох приватних компаній, повідомила прес-служба держкомпанії. Рішення стосується договорів про надання послуг Турботрейд і Турболінкс з постачання запчастин і ремонту газоперекачувальних агрегатів. В Укртрансгазі називають їх фіктивними. За рішенням Верховного суду України, справу направлено на повторний розгляд до Господарського суду Київської області.

Укрзалізниця та зерновики домовилися про закриття ряду зернових станцій. Як повідомив в.о. глави УЗ Євген Кравцов, на думку всіх учасників ринку, з 177 станцій з навантаження зерна, які планувалося закрити, оператор закриє лише 99. Утім, для більшості станцій залишиться можливість відновити їх роботу в разі заявок на завантаження/розвантаження вагонів при певних умовах.

Єврокомісія розраховує почати переговори по газу з Україною і РФ на початку липня. Про це сказав віце-президент ЄК Марош Шефчович. Мета переговорів - визначити параметри транзиту газу через Україну після 2019 року і гарантії такого транзиту з боку РФ. Тристоронні переговори будуть сфокусовані на терміни нової угоди і мінімальному річному обсязі прокачування, а також транзитного тарифу.

Нацбанк просить банки прискорити призначення незалежних директорів наглядових рад. Згідно з даними НБУ, на сьогодні ще залишається низка фінустанов, в яких обрання як мінімум трьох незалежних членів наглядової ради ще не відбулося. Як заявив директор департаменту ліцензування НБУ, причина в тому, що у регулятора і банків "різне розуміння норм закону".

Фонд держмайна дав старт автоматичної електронної перевірки оцінки нерухомості, повідомив в.о. глави Фонду Віталій Трубаров. Тепер кожен звіт оцінювача буде перевірятися автоматично. "Укласти фіктивний договір купівлі-продажу квартири в центрі Києва по 200 тис. грн не вдасться. Податок доведеться сплатити відповідно до вартості, яка закладена в системі ринкових індикативів", - заявив Трубаров.

Цифра дня

$2,6 млрд

Склав імпорт російських товарів в Україну за перші 4 місяці 2018 року, що на 31% більше за аналогічний період минулого року.

Цитата дня

Власник телеканалу NewsOne, народний депутат Євген Мураєв в інтерв'ю НВ Бізнес про структуру власності бізнесу в Україні:
"З огляду на ситуацію в Україні, безумовно власність треба відводити за кордон. І потрібно реструктуризувати активи для того, щоб знизити ризики від всяких мавп, які виступають з трибуни Верховної Ради і кажуть, що потрібно позбавити ліцензії ЗМІ. Ховатися і захищати інтереси в Європі набагато простіше, ніж в нашій країні, оскільки всі розмови про реформи судової системи (в Україні - ред.) як і раніше ні до чого не привели ".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X