Картина ділового дня: залізні гривні, жадібний Газпром та змова АЗС

13 березня 2018, 20:30

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 13 березня.

Головне

У кишенях українців з'явиться більше "заліза". Нацбанк України вирішив ввести нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 і 10 грн замість купюр таких же номіналів. Перші дві монети з'являться в обігу з 27 квітня. Другі - в наступному році. Заміну пояснюють тим, що через девальвацію ці банкноти перейшли в розряд розмінних монет. А тому швидко зношуються і їх друк обходиться дорожче номіналу.

Відео дня

Нацбанк визнав, що інфляція перевищила його прогнози. Регулятор пояснив , що фактична інфляція в лютому 2018 року була вище прогнозу через істотне подорожчання продуктів харчування і палива.

Мін'юст склав антирейтинг роботодавців, повідомила заступник міністра юстиції Світлана Глущенко. З 1 квітня з таких роботодавців стягуватимуть заборгованість за тривалу невиплату зарплати своїм працівникам.

Газпром пояснив причини розірвання контрактів з Україною. Глава російського монополіста Олексій Міллер визнав, що його компанія просто не бажає виплачувати Нафтогазу нові мільярдні штрафи.

Антимонопольний комітет помітив ознаки цінової змови між автозаправними мережами ОККО і WOG. Комітет має підстави для сумнівів в об'єктивності їх дій через "синхронність" руху цін, повідомив глава відомства Юрій Терентьєв в коментарі Радіо НВ.

Компанії та ринки

Україна подвоїла виробництво легкових автомобілів. За перші два місяці 2018 року із конвеєрів українських підприємств зійшло 1085 легкових автомобілів (+94% до аналогічного періоду 2017-го). В цілому ж автовиробництво за два останніх місяці зросло на 71% і досягло 1291 автомобілів в січні-лютому.

Епіцентр зміцнює свої позиції в сільгоспвиробництві, повідомив генеральний директор компанії Петро Михайлишин в інтерв'ю Економічній правді. За останні два роки власники Епіцентру Олександр і Галина Гереги інвестували в аграрний бізнес $150 млн і збільшили земельний банк до 110 тис. га.

Китайська компанія розпочала буріння свердловин в Україні. Нафто-сервісна компанія Xinjiang Beiken Energy Engineering Co за замовленням Укргазвидобування почала роботу на Яблунівському газоконденсатному родовищі.

Тігіпко об'єднає два банки. Наглядова рада ТАСкомбанку затвердила план реорганізації банку шляхом приєднання до нього львівського ВіЕс банку, який український бізнесмен викупив у кінці минулого року у російського Сбербанку.

Банк Хрещатик визнали банкрутом незаконно, таке рішення прийняв Верховний Суд України. Він підтвердив незаконність рішення Національного банку про віднесення Хрещатика до категорії неплатоспроможних в 2016 році. У той же час в самому Нацбанку заявляють, що Верховний суд не ухвалював рішення по суті спору.

Чистий прибуток Приватбанку досяг 5,2 млрд грн за два місяці цього року, повідомила установа. За підсумками 2017-го Приватбанк отримав 23 млрд грн збитків, що стало найгіршим показником в секторі. Тоді негативний фінрезультат пояснювали уцінкою заставних активів.

Миронівський хлібопродукт почав переговори про поглинання найбільшого у Франції виробника курятини. За даними французького видання Challenge's, МХП подав у комітет з реструктуризації промисловості Франції документи про поглинання Doux Group. Пізніше в МХП підтвердили інформацію про переговори. Український агрохолдинг оцінює обсяг необхідних інвестицій для відновлення Doux в €150 млн, при цьому вимагає, щоб не менше € 70 млн було компенсовано за рахунок державних субсидій.

Apple придбала новий додаток. Американська компанія купила Texture, яка надає послугу підписки на понад 200 електронних видань. Сума угоди поки не розголошується.

Українські хакери обікрали DHL на € 1,5 млн. Департамент кіберполіції повідомив, що кіберзлочинці з Чернівців завдали значної шкоди клієнтам світового сервісу логістики. Двоє жителів українського міста з 2013 по 2016 роки отримували цифрові пакетні марки DHL lables, які потім перепродували з істотними знижками.

цифра дня

5,4 млрд грн
Склав штраф російських авіакомпаній з боку України, які з 2015 року літали в окупований Крим.

Цитата дня

Голова російського Газпрому Олексій Міллер про розірвання контрактів з Нафтогазом:

"Без сумніву, розірвання контрактів - це процедура не дуже швидка. Мабуть, на це піде плюс-мінус півтора-два роки. Але для транзиту газу в Європу через територію України в даний час ризиків ніяких немає, якщо, звичайно, не буде несанкціонованого відбору з боку НАК Нафтогаз України".

Показати ще новини
Радіо НВ
X