Картина ділового дня: законопроект про валюту, доставка їжі від Uber і зрив продажу "дочки" Сбербанку

12 березня 2018, 21:06

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 12 березня.

Головне

Президент підписав закон про ТОВ. Президент України Петро Порошенко підписав закон Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. Він спрямований на корпоративні зміни для компаній: більш гнучке регулювання і захист від рейдерства. Закон вступить в силу через три місяці, і ще через рік після цього змінить "правила гри" для всіх товариств з обмеженою відповідальністю, яких зараз в Україні понад 500 тис.

Відео дня

Порошенко передав у Раду новий законопроект про валюту. Президент підписав документ прямо на зустрічі з бізнес-асоціаціями. Концепція законопроекту передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено".

Президент виступив проти скасування третьої групи єдиного податку. Порошенко не підтримує депутатський законопроект, який передбачає скасування третьої групи спрощеної системи оподаткування.

Євросоюз продовжив санкції проти Росії. Рада ЄС продовжив персональні санкції щодо громадян РФ через агресію проти України. Під санкції підпадають 150 осіб і 38 компаній.

Рада Нацбанку виступив за зміну грошово-кредитної політики регулятора. Голова Ради Богдан Данилишин вважає, що заходи впливу на інфляцію, що використовуються регулятором, у повному обсязі дають позитивний ефект. Тому, імовірно, не буде досягнута мета НБУ щодо зниження споживчої інфляції.

Компанії та ринки

Продаж українського Сбербанку виявилася під загрозою. Єдиному на сьогоднішній день покупцеві української "дочки" російського Сбербанку - білоруському Паритетбанк - можуть перешкодити санкції. Глава акціонера Паритету Віктор Шейман знаходиться під жорсткими санкціями США і Європи у зв'язку зі справами про зникнення двох опозиційних політиків, бізнесмена і журналіста в 1999 і 2000 роках. Це ставить під загрозу завершення угоди.

Україна запропонувала Австралії побудувати космодром. Державне космічне агентство України пропонує побудувати космодром за межами авіабази Кертін в Кімберлі, Австралія. Об'єкт може стати найбільшою пусковий майданчиком Азії. Уперше дана пропозиція надійшла в федеральне і державні уряди Австралії ще у 2016 році.

Україна домовилася про створення майданчика для ракет у Канаді. Космічні агентства України та Канади домовилися про спільний проект будівництва стартового майданчика для українських ракет на території одного з канадських космодромів. Бюджет проекту складе $500 млн.

Автокорпорація Богдан вийшла на ринок Західної Європи. Українська компанія уклала контракт на поставку п'яти 12-метрових кузовів для електроавтобусів французької компанії Bluebus.

Американці готові випускати нове паливо для АЕС в Україні. Консорціум на чолі з Westinghouse Electric Company повідомив про готовність почати випуск палива для реакторів встановлених в Україні на Рівненській атомній електростанції. Партнерами Westinghouse за цим проектом, крім ряду європейських установ, також є український Національний науковий центр Харківський фізико-технічний інститут (NSC KIPT).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Викуплений у росіян український рудник став ще більш збитковим. Криворізький рудник Суха Балка, який у 2017 році викупив український бізнесмен Олександр Ярославський у російської групи Evraz, за підсумками 2017 року наростив чистий збиток у 7,5 разів - до 1,2 млрд грн.

ВіЕс банк оголосив про примусовий викуп акцій у міноритаріїв. Зараз акціонеру банку - компанії Bailican Limited, яка підконтрольна главі групи ТАС Сергія Тігіпка, належить 99,92% цінних паперів, повідомив банк на своєму сайті. ВіЕс банк був куплений Тігіпко у російського Сбербанку в кінці 2017 року.

Винзавод Коблево став менш прибутковим. Одне з найбільших в Україні виноробних підприємств Коблево в 2017 році скоротило чистий прибуток у 2,6 рази - до 25,7 млн грн. Винзавод входить до складу великої алкогольної групи - Баядера Груп. Її власниками є Наталія Бондарева і Святослав Нечитайло.

Найбільший український виробник курятини оголосив про рефінансування євробондів. Агрохолдинг Миронівський хлібопродукт (МХП) запропонував власникам єврооблігацій з терміном обігу до 2020 року достроково викупити частину цінних паперів за готівку на суму від $247,8 млн. Спільними дилер-менеджерами угоди виступають британські підрозділи JP Morgan, ING Bank і UBS. Також паралельно МХП оголосив про плани провести зустріч з інвесторами щодо можливого випуску нової серії єврооблігацій.

Uber підтвердив запуск сервісу їжі в Україні. Глава відділу логістики компанії Джейсон Дроег зазначив, що компанія відкриє UberEats у 100 нових містах світу, зокрема і в Україні. Дроег відмовився розповісти, скільки компанія інвестує в проект.

Цифра дня

$8 млрд

Становить (з урахуванням очікуваних відсотків) сума позову, поданого групою компаній Нафтогаз України до суду при Постійній палаті Третейського Суду в Гаазі у зв'язку з захопленням Росією активів у Криму, повідомив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко. Без відсотків сума позову становить близько $5 млрд.

Цитата дня

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і з питань політики безпеки - віце-президент Європейської комісії Федеріка Могеріні на зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом в Києві:

"Газпром повинен повністю виконувати свої договірні зобов'язання."

Показати ще новини
Радіо NV
X